Spoznajte Horehronie so Sky Story

Spoznajte Horehronie so Sky Story

 
 
Spoznajte Horehronie so Sky Story
 
 
 

Spoznajte Horehronie z neba vďaka zážitkovému letu ponad najkrajšie scenérie v raji Nízkych Tatier

 

Trasa letu začína na letisku v Očovej, na palube lietadiel spoločnosti Sky Story ATO. Samotnému letu predchádza krátke zoznámenie sa, ako aj stručná inštruktáž, ktoré sa postarajú o vytvorenie pohodlia pre dokonalý zážitok na celý život. O Vašu maximálnu bezpečnosť, dobrý pocit a všetky potrebné informácie počas celého letu sa postarajú skúsení a ústretoví piloti a inštruktori s dlhoročnou praxou.

Po odpútaní sa zo vzletovej a pristávacej dráhy letiska sa už vydáte na spoločný let v priazni spoznávania samotného Horehronia, a to takmer hneď, po pár minútach letu.

Popis trasy letu

Po vzlete, v miernom stúpaní, let zamieri na severovýchod, aby ste sa priblížili k prvým očakávaným zaujímavostiam regiónu Horehronie. Po pár minútach letu sa už z výšky pozeráte na obce Lom nad Rimavicou a Čierny Balog. Prechádzate ponad Náučný chodník od prameňa Rimavice k prameňu Ipľa, na trase ktorého sa nachádza obrovská lavička a následne ponad  Dobročský prales, ktorý sa radí medzi chránené prírodné rezervácie s najvyšším 5. stupňom ochrany. Po ľavici míňate Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline, kam vedie jedna z trás lesnej úzkokoľajky – Čiernohronskej železnice.

Let pokračuje nad sedlo Zbojská, preslávené Salašom Zbojská - Zbojnícky dvor a nad ním sa vyvyšujúcou rozhľadňou s prvkami ľudovej architektúry. Prelietate jeden z najmladších národných parkov Muránska Planina s pozostatkami rovnomenného hradu. Po pravici míňate Slovenské Rudohorie. Postupným stúpaním a naberaním dostatočnej výšky sa dostávate nad najvzdialenejšiu horehronskú obec Telgárt, vyhľadávanú vďaka železničným skvostom - Chmarošský a Telgártský viadukt. Celkovú atmosféru dotvára štýlová kaviareň Depo Café Telgárt v areáli Ski Telgárt.

Točíte sa nad básnikmi ospevovanou Kráľovou hoľou, ktorá je najvyšším vrchom východnej časti Nízkych Tatier. Pod ňou spočíva rázovitá obec Šumiac, ktorá je sídlom Demovej kupieľky - múzeu najstaršej sauny na území bývalého Československa. Presúvate sa ponad Pohorelskú Mašu, niekdajšie sídlo železiarskeho komplexu rodu Coburgovcov, po ktorom je pomenovaný aj tunajší park prechádzajúci rozsiahlou obnovou. Míňame folklórom preslávenú Heľpu i Polomku s vyhliadkovou vežou Polomské očko na úpatí zjazdovky Ski Polomka Bučník.

Blížite sa  k najvyššiemu vrchu Nízkych Tatier, k Ďumbieru, a pod jeho úpätím stojacej chate nesúcej meno významného slovenského politika, vojaka a letca gen. M. R. Štefánika. Poznávanie Nízkych Tatier ukončíte na južnej strane turisticky najnavštevovanejšej časti regiónu, na Chopku, ktoré je centrom najväčšej lyžiarskej arény na Slovensku - JASNÁ, s panoramatickou reštauráciou a hotelom v jednom - Rotunda. Okolo seba uvidíte golfový a lyžiarsky areál na Táľoch a vodnú nádrž Krpáčovo. 

V diaľke možno pozorovať aj samotné centrum regiónu Horehronie, mesto Brezno, ktoré rozhodne odporúčame navštíviť osobne. Dominantou mesta je samotná Mestská veža s Infocentrom vo Zvonici, ako aj druhá najvyššia vyhliadková veža na Slovensku - Horné Lazy. Okrem iného sa tu nachádza jedno z najväčších múzeí áut v Strednej Európe – Double Red Cars Museum, ale aj pamätihodnosti ako Horehronské múzeum, židovská synagóga, katolícky a evanjelický kostol, ktoré môžete navštíviť aj počas komentovanej prehliadky mestom alebo individuálne, a to formou zábavy vďaka novej mestskej hre ,,Na špacírke Breznom“.

Postupným klesaním ešte nahliadneme nad centrum obce Brusno, ktorú v minulosti preslávilo čipkárstvo a v súčasnosti kúpeľníctvo, ako aj adrenalínový splav rieky Hron. Nejedného vodáka určite zastihnete aj na riečnej hladine v okolí obce Nemecká, poznačenej tragickou minulosťou. Nachádza sa tu Vápenka - Pamätník SNP, ktorá v roku 1945 bola miestom hromadných popráv priamych účastníkov SNP. 

Naopak po vašej pravej strane sa vám naskytne pohľad na obec Ľubietová s geografickým stredom Slovenska – Hrb. Ak sa lepšie zadívate, určite Vám neunikne ani Horská chata pod Hrbom, ktorá je vyhľadávaným bodom turistov. Po trase do cieľa leteckého putovania ešte stihnete pohľad na NKP - Hrad Ľupča, ktorý stráži obec Slovenskú Ľupču a jej okolie už od 13. stor.

Tu let naberá, okrajom krajského mesta Banská Bystrica, kurz na juh, aby ste po posledných kilometroch vo vzduchu, na krídlach leteckej školy Sky Story, plní dojmov a fantastických zážitkov, bezpečne pristáli späť na letisku v Očovej. 

Kontakt

+421 911 633 119       info@horehronie.sk

© 2024, Horehronie.sk
Image
Image
Image

Aktivita realizovaná s finančnou podporou
Ministerstva cestovného ruchu
a športu Slovenskej republiky

Vyhľadávanie