Chata pod Hrbom

Chata pod Hrbom

Chata pod Hrbom stojí na pomedzí Veporských vrchov a Poľany pod masívom Ľubietovvského Vepra, ktorého kóta Hrb je označená za stred Slovenska. Široké sedlo pod Hrbom je významnou križovatkou značených peších, cyklistických a lyžiarskych trás nasevernom okraji Chránenej krajinnejoblasti Poľana, ktorá je zároveň biosférickou rezerváciou pod patronátom UNESCO.

Ponuka poskytovaných služieb:

Maximálna kapacita chaty je 48 lôžok, sociálne zariadenia sú umiestnené na každej chodbe pre dámy aj pánov. Chata disponuje jedálenskou časťou, aj veľkou spoločenskou miestnosťou s flipchartovou tabuľou a televízorom, vhodnou na prednášky a iné aktivity. V chate sa nachádza veľká telocvična, v ktorej si deti môžu zacvičiť v prípade zlého počasia. Nachádza sa tu aj biliard, stolný tenis, stolný futbal, šípky, a rôzne iné športové náčinia a spoločenské hry. Chata ponúka aj súkromný lyžiarky vlek a vonkajšie trávnaté ihrisko pre rôzne druhy športov.

Aktivity v okolí:

Okolie chaty pod Hrbom je veľmi zaujímavé a rozmanité. Ponúka Vám rôzne možnosti zaujatia a vzdelania svojich žiakov aj v lone skutočnej prírody. Chata pod Hrbom sa nachádza v vsrdci Slovenska. Od nej je len naskok presný geografický stred Slovenska, vrch s názvom HRB. Cestu na vrch zvládnu malé deti vrámci nenáročnej a zážitkovej turistiky. 

Na chate Vám radi zabezpečíme aj plnú penziu v prípade lyžiarskych výcvikov, či školy v prírode. Z chaty máte doslova na skok na náučný banský chodník v obci Ľubietová, ako aj naopačnej strane máte na Troch vodách smerom na Osrblie vysokú pec, ktorá jena na trase železného srdca.

Kontakt:

Chata pod Hrbom

Ľubietová 459, 976 55 Ľubietová

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

0915 854 418