Depo Café

Vychutnajte si výbornú kavej v Depo Café Telgárt

Od začiatku leta 2020 lokalita Chmarošského viaduktu láka návštevníkov ďalšou jedinečnou atrakciou nachádzajúcou sa obďaleč. Ide o Depo Café Telgárt - retro kaviareň v štýlovom vozni, ktorá sa nachádza len 200 metrov od viaduktu. Za projektom stoja manželia Šramkovci, ktorí sa rozhodli v regióne udržať návštevníka o čosi dlhšie a ponúknuť mu chutnú lokálnu kávu s výhľadom na železničný unikát.  

Depo Café vzniklo počas korona krízy, jeho realizácia trvala dva mesiace. Vagón je historickým kúskom, ktorý prešiel dômyselnou rekonštrukciou, je osadený na skutočných koľajniciach na vyvýšenom mieste oproti viaduktu. Nachádza sa na druhej strane hlavnej cesty s plochou na parkovanie v jeho blízkosti.

Vo vnútri vagóna nájdete okrem osvieženia aj zaujímavé historické artefakty, dobové fotografie v zlatých rámoch na stenách, vkusné tapety, či model vláčika, ktorý sa preháňa po koľajniciach umiestnených po celom obvode vnútorných stien vagóna.  Množstvo detailov a krásne okolie tvorí jedinečný celok aký nenájdete nikde inde na Slovensku. 

Kvalitná káva, ktorú vám v kaviarni naservírujú je pražená v neďalekej Banskej Bystrici pod značkou Mlsnacava. Môžete si ju odniesť domov aj ako suvenír v dizajnovom obale, ktorý bude perfektnou spomienkou na návštevu nášho regiónu.