Lyzovanie na horehroni

Lyžovačka na Horehroní

Lyžiarske strediská na Horehroní disponujú  výborne upravenými zjazdovkami rôznych obtiažností, vhodné pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov i preteky svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Večerné lyžovanie si môžete vychutnať v stredisku Ski Tále. Najväčšiu lyžiarsku arénu na Slovensku so špičkovými podmienkami pre zimné športy a nekonečnými možnosťami zábavy na oboch stranách Chopku.  Vynovené lyžiarske stredisko Mýto Ski& Fun Centrum poskytuje kvalitnú lyžovačku pre rodiny s deťmi ale i skúsených lyžiarov.

Či ste s priateľmi, s rodinou, lyžiar expert alebo začiatočník, stredisko Jasná Nízke Tatry ponúka aktivity a nádherné prostredie, ktoré si zamilujete. Stredisko sa nachádza v pohorí Nízke Tatry. Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku /2024 m n.m/ nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku. Privíta vás panoramatická reštaurácia ROTUNDA s ubytovaním priamo na Chopku, nové kilometre zasnežovaných zjazdoviek, 15-miestna kabínková lanovka Kosodrevina - Chopok, či zrekonštruovaný hotel Srdiečko. V stredisku sa nachádza množstvo zjazdoviek na dĺžke viac ako 50 km všetkých obtiažností s umelým zasnežovaním, ale i snow park, freeride a zjazdovky s večerným lyžovaním.
Lyžiarske stredisko v Mýte pod Ďumbierom poskytuje okrem jedinečných panoramatických výhľadov na okolitú prírodu aj perfektne upravované zjazdovky pre začiatočníkov i skúsenejších lyžiarov. K dispozícii je sedačková lanovka a päť vlekov. Lyžiarska škola, požičovňa a servis lyží a kvalitná reštaurácia priamo pod svahom sú v tomto stredisku samozrejmosťou. Počas zimy sú v stredisku pripravované rôzne sprievodné podujatia, ktoré budú lyžiarom spríjemňovať deň.
 
Lyžiarske stredisko je situované na severných svahoch predhoria Nízkych Tatier, tesne pri dôležitom cestnom ťahu z Banskej Bystrice cez Podbrezovú, smerom na Poprad. Ponúka spolu 4600m lyžiarskych tratí.
 
Prepravu lyžiarov zabezpečuje nová štvorsedačka POMA UNIFIX s kapacitou 2000 osôb / hod, ako aj 4 vleky, ktoré zvýšia celkovú prepravnú kapacitu na 2 900 osôb / hod.
 
V lete sa tento svah premieňa na bike park v ktorom sa spolu s bicyklom sa vyvezieš na 4-sedačkovej lanovke na štart. Okrem zjazdových tratí je v stredisku k dispozícii požičovňa bicyklov a E-bikov, kolobežiek, odrážadiel, požičovňa cyklo príslušenstva, servis a MTB škola. 
Ski Tále je ideálne stredisko pre rodiny s deťmi, ale aj pre skúsených lyžiarov. K dispozícii je spolu 2700 m zjazdoviek s umelým zasnežovaním ľahkej a stredne náročnej obtiažnosti a 6 vlekov s kapacitou 4110 osôb/hod. Stredisko ponúka počas zimy večerné lyžovanie. So svetoznámym golfovým ihriskom Gray Bear v plnej miere využíva jeho moderné nadštandardné zázemie, reštaurácie, aprés- ski bar s veľkým detským kútikom a animáciami pre deti, lyžiarsku školu, požičovňu a servis lyží. Nelyžujúci návštevníci môžu využiť bežecké trate priamo v areáli s dĺžkou 6 km.

Ski centrum sa nachádza v blízkosti horehronskej obce Telgárt, v údolí medzi Nízkymi Tatrami, Slovenským rajom a Slovenským Rudohorím, neďaleko prameňa rieky Hron a priamo pod úpätím Kráľovej hole. Areál je vhodný pre široký okruh vyznávačov zjazdového a freeridového lyžovania alebo snowboardingu. Zjazdovky sú členené na 10 častí, vhodné ako pre začiatočníkov, tak aj pre skúsených, až náročných lyžiarov s prevýšením 400 m. Nachádzajú sa v nadmorskej výške od 905 až do 1300 m a ich celková dĺžka je cca 6,5 km.

 

Ski Čierny Balog je situované v horskom prostredí v malebnej dedinke Čierny Balog, vo vzdialenosti len 9 km od mesta Brezno. Ak túžite po dovolenke uprostred krásnej prírody so zabezpečeným komfortom ubytovania a súčasne širokými možnosťami aktívneho oddychu, srdečne Vás k nám pozývame. 

Lyžiarske stredisko ponúka viac ako 5 km zjazdových tratí. Stredisko disponuje tromi vlekmi a piatimi zjazdovkami. Dve zjazdovky sú schválené medzinárodnou lyžiarskou federáciou - FIS pre preteky v obrovskom slalome žien a mužov, vďaka čomu si tu na svoje prídu aj skúsenejší lyžiari. 

Lyžiarske stredisko sa nachádza na severných svahoch Slovenského Rudohoria, v obci Polomka. Stredisko disponuje 3 zjazdovými traťmi – jedna ľahkej a dve stredne ťažkej obtiažnosti na celkovej dĺžke 3 760 metrov s výškovým prevýšením cca 300m, ktoré sú technicky zasnežované a pravidelne upravované.

Stredisko je vhodné pre rodiny s deťmi,  začiatočníkov, ale aj pokročilých lyžiarov. Prepravná kapacita je približne 1 200 osôb/hod.

Občerstvenie zabezpečuje bufet a reštaurácia, ktoré sú v areáli strediska. Bezplatné parkovisko je k dispozícii priamo pri nástupe na vleky. K ďalším službám patrí požičovňa lyžiarskeho výstroja,  skiservis a lyžiarska škola. 

Menšie lyžiarske stredisko s rodinnou atmosférou ponúka perfektú lyžovačku pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Zjazdovka s celkovou dĺžkou 600 m a prevýšením 80 m je umelo zasnežovaná a strojovo upravovaná, takže býva v prevádzke počas celej zimnej sezóny. Vďaka osvetleniu ponúkame aj večerné lyžovanie.

Svah je svojou povahou ideálny pre deti a lyžiarske kurzy. Tiež ho možno využiť na sánkovanie, či iné zimné športy, alebo organizovanie športových podujatí.

Občerstvenie s ponukou teplých nápojov a jedál ponúka bufet pri dolnej stanici vleku, kde nájdete aj sociálne zariadenie. Parkovanie je možné na bezplatnom parkovisku pri vleku.  

Kontakt

+421 911 633 119       info@horehronie.sk

© 2024, Horehronie.sk
Image
Image
Image

Aktivita realizovaná s finančnou podporou
Ministerstva cestovného ruchu
a športu Slovenskej republiky

Vyhľadávanie