Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE v spolupráci s mestom Brezno, ktoré sa pokladá za vstupnú bránu do regiónu, sa neustále snaží o rozvoj mestského cestovného ruchu. Jednou z najnavštevovanejších rekreačných oblastí mesta, a to ako zo strany domácich obyvateľov, tak aj návštevníkov samotného mesta, je práve oddychová zóna Banisko.

Organizácie na Horehroní sa spojili, aby zachránili vzácne liatinové dedičstvo na cintorínoch, ktoré odkazuje na železiarsku minulosť regiónu. Piati signatári, medzi ktorých patrí Horehronské múzeum, Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Horehronie, Regionálne združenie miest a obcí Horehronia, občianske združenie Coburgovci na Slovensku a spoločnosť Ľupčianske kovozávody, s.r.o. spečatili svojim podpisom cielenú záchranu liatinových artefaktov priemyselnej histórie.

Na Salaši Zbojská sme v rámci podujatia ,,Deň valaskej kultúry a sviatok ovčiarsky“ oslávili tradície našich predkov spred sto rokov, ktoré sú spojené so salašníctvom a ovčiarstvom. Tento tradičný festival nám opäť umožnil uvedomiť si potrebu existencie vzácneho remesla a zároveň oceniť si náročnú prácu a poslanie valachov.

Prvá májová sobota sa niesla v športovom duchu, a to z dôvodu 4. ročníka pretekov na Horehronských cyklodrezinách - unikátnych bicykloch na koľajniciach.Podujatie spadá už medzi tradičné podujatia organizované Oblastnou organizáciou cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE v spolupráci s obcou Hronec a Čiernohronskou železnicou, n.o. 

Už tradične sa Veľkonočná nedeľa opäť niesla v duchu radosti a veselých momentov na Horehroní. V areáli lyžiarskeho strediska Ski Tále sa domáci i návštevníci zišli na slávnostnom podujatí s názvom Veľkonočné radosti, ktoré už po desiaty raz prinieslo bohatý program pre všetkých účastníkov.

Región Horehronie, s jeho pomyselnou vstupnou bránou, mestom Brezno, bude opäť hostiť športovcov na medzinárodnej až svetovej úrovni, pri príležitosti konania sa Majstrovstiev Európy a Majstrovstiev sveta v kolkoch. Organizátorom športového podujatia je Slovenský kolkársky zväz.

Interaktívny rozprávkový svet a audiovizuálny sprievodca, to sú nové atrakcie, ktorými región Horehronie láka návštevníkov každej vekovej skupiny. Prvá pilotná časť projektu o rozprávkovom svete sa zameriava na stvárnenie sci-fi filmu s názvom Avatar, prostredníctvom ktorej sa návštevník ocitne na planéte Pandora, akoby vystrihnutej zo samotného filmu. Naopak audiovizuálny sprievodca v národnej kultúrnej pamiatke Vodný mlyn s náhonom v Predajnej návštevníkov prevedie životom mlynára.

Dnešným dňom bola oficiálne zahájená zimná sezóna v regiónoch Horehronie a Liptov, ktorá sa niesla v duchu tradícií, prostredníctvom najvyššie položenej módnej prehliadky tradičných ľudových odevov z oboch regiónov. Počet desiatich odprezentovaných krojov symbolizoval 10. výročie novej Rotundy, dominantnej stavby strediska Jasná - Nízke Tatry, ktoré sa stane v termíne 20. - 21. 1. 2024 dejiskom Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien.

Aj tento rok mohla široká verejnosť zavítať do priestorov Mestského Hotela Ďumbier, ktorý po druhýkrát hostil regionálnych producentov a ich výrobky na Trhu regionálnych výrobkov, v závere ktorého sa uskutočnilo Slávnostné odovzdávanie certifikátov novým držiteľom značky ,,Regionálny produkt Horehronie“.

Vstúpte spolu s nami do Ľadového mestečka, ktoré svoje brány otvorí už 15. decembra 2023. Námestie mesta Brezno sa totiž v zime premení na miesto, ktoré bude ako vystrihnuté z vianočnej rozprávky. Zaiste najväčším lákadlom bude exteriérové klzisko s bohatým kultúrnym programom.

Kontakt

+421 911 633 119       info@horehronie.sk

© 2024, Horehronie.sk
Image
Image
Image

Aktivita realizovaná s finančnou podporou
Ministerstva cestovného ruchu
a športu Slovenskej republiky

Vyhľadávanie