Vzácny prírodno-krajinársky park, jediný svojho druhu na Horehroní, po rokoch ožije. Novej príležitosti sa dočkal vďaka úspešnej žiadosti v rámci výzvy Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky pre žiadateľov rozvojových projektov transformácie regiónu Národného parku Muránska planina. Rozvojová agentúra Banskobystrického samosprávneho kraja, n.o. získala na obnovu parku 845 387,50 € z mechanizmu Plánu obnovy a odolnosti Slovenskej republiky. 

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone, ktoré bude Národné biatlonové centrum Osrblie hostiť už toto leto v termíne od 24.8. do  27.8.2023, poteší fanúšikov športu výnimočným športovým zážitkom a zároveň ponúkne priestor pre príjemné strávený čas  s priateľmi či rodinou vo fanzóne s bohatým programom. Ide o najvýznamnejšie športové podujatie svetového formátu na Slovensku v tomto roku, preto nielen fanúšikovia biatlonu ale aj ostatná verejnosť by si ho mala dať do svojich plánov na výlet v Banskobystrickom kraji.

Čiernohronská železnica dnešným dňom oslávila významné výročie, a to 40 rokov od príchodu prvých dobrovoľníkov z Československa, ktorí svojou odvahou a odhodlaním pomohli zachrániť vzácny historický a technický unikát pre ďalšie generácie. V tento deň sme sa tu spolu zišli aj pri príležitosti slávnostného predstavenia renovovaného historického vagóna s interaktívnym prvkom a zároveň jeho zavedenia do každodennej prevádzky.

Vzhľadom na neustále rozvíjajúci sa trend horskej cyklistiky a s tým spojený nárast počtu nadšencov tohto športu, sa aj v Brezne rozhodli miestni bajkeri pod vedením Petra Dedečka v úzkej spolupráci a s finančnou pomocou mesta Brezna, ako aj Oblastnej organizácii cestovného ruchu Región Horehronie, vybudovať cyklotraily, ktoré sú vhodné pre skúsenejších, ale aj menej skúsených jazdcov. Práce na trailoch započali v roku 2022, pričom v roku 2023 prebehlo ich dokončenie vrátane osadenia informačných tabúľ a smerovníkov, a tak sme ich mohli oficiálne predstaviť verejnosti.

majstrovstva sveta v lentom biatlone 2023

Národné biatlonové centrum v Osrblí je známe tým, že hostí prestížne biatlonové podujatia v zime. Na Slovensku však po prvýkrát budeme hostiť jeho oficiálnu letnú verziu, ktorej popularita za posledné roky raketovo stúpa. Majstrovstvá sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach 2023 sa budú konať v termíne 21. – 27.8.2023 v Osrblí v Banskobystrickom kraji.

Prípravy na letnú sezónu na Horehroní sú v plnom prúde a spolu s ňou aj množstvo podujatí či noviniek, ktoré spolu s obrovským prírodným potenciálom, kultúrnym bohatstvom a kvalitou poskytovaných služieb, ktorými región disponuje, zaručujú, že sa Horehronie stane pre turistov obľúbenou dovolenkovou destináciou. Oficiálna pozvánka na opisované zaznela práve v dnešný deň na nádvorí Hradu Ľupča, ktorý sa rozprestiera na pomedzí dvoch Oblastných organizácií cestovného ruchu, Regiónu Horehronie a Stredného Slovenska.

Na Salaši Zbojská sme si prostredníctvom podujatia ,,Deň valaskej kultúry a sviatok ovčiarsky“ pripomenuli tradície našich predkov spred sto rokov, ktoré sa spájajú so salašníctvom a ovčiarstvom. Vďaka tomuto tradičnému podujatiu sme si tiež uctili náročnú až tvrdú prácu valachov, výsledok ktorej sa odráža v podobe kvalitných ovčiarskych výrobkov.

Kontakt

+421 911 633 119       info@horehronie.sk

© 2023, Horehronie.sk
Image
Image
Image

Realizované s finančnou podporou
Ministerstva dopravy Slovenskej republiky

Vyhľadávanie