Bezecke lyzovanie

Bežecké lyžovanie

Región Horehronie ponúka v zime kvalitný aktívny relax nielen v moderných lyžiarskych strediskách. Nadšenci bežeckého lyžovania uvítajú v našom regióne približne 80 km profesionálne upravovaných bežeckých tratí či nekonečné pláne zasnežených hôľ, ktoré poskytujú výborné podmienky počas celej zimnej sezóny až do jari.

Na Horehroní si môžete užiť na bežkách výhľady na matku štyroch slovenských riek, Kráľovou hoľu. Upravené bežecké trate vás povedú z malebnej dedinky Šumiac zasneženými pláňami ku legendárnej Chamkovej stodole, ktorá je jednou z ikon Horehronia. Upravená bežecká trať na vás čaká aj pod ďalšou ikonickou stavbou regiónu – Chmarošským viaduktom.

Kvalitné upravené bežkárske trate ponúka aj areál Ski, Golf a Hotel Resort Tále. Okrem krásneho prostredia zasneženého golfového ihriska tento areál ponúka aj možnosť večerného bežkovania pri umelom osvetlení. Zabežkovať si môžete si na tratiach upravených na klasický štýl či na korčuľovanie.

Panorámu Nízkych tatier si môžete užiť aj na bežeckých okruhoch nad obcou Mýto pod Ďumbierom v lokalite Pohanské. Počas vhodných snehových podmienok táto lokalita ponúka až 17 km okruhov rôznych náročnosti.

Zo sedla Pohanské sa môžete vybrať tzv. mýtňanskou bežkárskou trasou až ku obci Jarabá, kde sa môžete napojiť na ďalšie bežecké trate v okolí Čertovice, o ktoré sa v zimnom období starajú dobrovoľníci z OZ Horské spoločenstvo.

Horehronie je známe aj svojím národným biatlonovým centrom v Osrblí, v ktorom sa každoročne konajú preteky na európskej a svetovej úrovni. Pre verejnosť sú v areáli dostupné dve okruhy, pri vstupe na ne je však potrebné dodržiavať stanovený prevádzkový poriadok.

Pre milovníkov tzy. backcountry bežkovania – t.j. vo voľnej prírode bez upravených tratí odporúčame navštíviť lokalitu Hrončianskej doliny, Lomu nad Rimavicou či Sihly, a tak objavovať skryté zákutia regiónu.

Kontakt

+421 911 633 119       info@horehronie.sk

© 2023, Horehronie.sk
Image
Image
Image

Realizované s finančnou podporou
Ministerstva dopravy Slovenskej republiky

Vyhľadávanie