Bezecke lyzovanie

Bežecké lyžovanie

Región Horehronie ponúka v zime kvalitný aktívny relax nielen v moderných lyžiarskych strediskách. Nadšenci bežeckého lyžovania uvítajú v našom regióne približne 100 km profesionálne upravovaných bežeckých tratí či nekonečné pláne zasnežených hôľ, ktoré poskytujú výborné podmienky počas celej zimnej sezóny až do jari.

Čertovica

Sedlo Čertovica v Nízkych Tatrách ponúka ideálne podmienky na vytvorenie bežkárskych tratí. Priemerná nadmorská výška viac ako 1000 m n.m. je garanciou prírodného snehu minimálne počas dvoch mesiacov v roku. Okrem ideálnych snehových podmienok má Čertovica výbornú polohu a dostupnosť z Horehronia aj z Liptova. 

Zobraziť viac

Pohanské

Lokalita Pohanské v blízkosti obce Mýto pod Ďumbierom je nízkotatranským bežkárskym rajom. K dispozícii je približne 15 kilometrov upravovaných tratí. Zabežkovať si tu preto môžu všetky kategórie bežkárov od začiatočníkov až po pokročilých.

Zobraziť viac

Tále

V lákavom prostredí golfového areálu Gray Bear pravidelne počas zimnej sezóny a pri vhodných snehových podmienkach upravujú niekoľko bežkárskych okruhov. Tri z nich sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti lyžiarskeho vleku na golfovom ihrisku Gray Bear. Jeden okruh sa nachádza na golfovej akadémii Little Bear.

Zobraziť viac

Lom nad Rimavicou

Približne 6 kilometrov dlhý bežkársky okruh začína za obcou Lom nad Rimavicou a zavedie vás až na Čierťaž, odkiaľ si môžete vychutnať pohľad na zasnežený hrebeň Nízkych aj Vysokých Tatier.

Zobraziť viac

Pod Kráľovou hoľou

Okolie majestátnej Kráľovej hole je čarokrásnym miestom na hranici troch národných parkov. Stačí sa poriadne poobzerať a uvidíte štíty Nízkych Tatier, vrchy Muránskej planiny či Slovenského raja. Milovníci zimných športov si na tomto mieste prídu na svoje.

Zobraziť viac

Kontakt

+421 911 633 119       info@horehronie.sk

© 2024, Horehronie.sk
Image
Image
Image

Aktivita realizovaná s finančnou podporou
Ministerstva cestovného ruchu
a športu Slovenskej republiky

Vyhľadávanie