Jarné prázdniny sú predo dvermi a spolu s nimi aj plány na ich aktívne prežitie, či dokonca vycestovanie v podobe výletov, pobytov a dovoleniek mimo svoje trvalé bydlisko. Vezmite svojich školákov počas nich na parádne lyžiarske svahy, alebo navštívte pestrú ponuku interiérových aktivít práve na Horehroní. Rezervujte si už teraz posledné ubytovacie kapacity a nechajte sa inšpirovať atraktívnymi tipmi na výlety.

Ako prví sa jarných prázdnin od 19. februára 2024 dočkajú školopovinní zo Stredného Slovenska (Banskobystrický, Žilinský a Trenčiansky kraj). Za nimi, konkrétne od 26. februára 2024, nasleduje východná časť Slovenska (Prešovský a Košický kraj) a nakoniec v termíne od 4. do 8. marca 2024 Západné Slovensko (Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj).

Jarné prázdniny, sprevádzané očakávanou rodinnou lyžovačkou alebo bežeckým lyžovaním na profesionálne upravených svahoch a bežkárskych trasách, sú dokonalým doplnkom na spestrenie pobytu v regióne Horehronie. Na svoje si zaručene prídu hlavne držitelia regionálnej zľavovej karty Horehronie Card, s ktorou môžu využiť bezplatnú dopravu Horehronským skibusom na trase  Brezno - Pohanské - Mýto pod Ďumbierom - Čertovica - Bystrá - Tále - Jasná Chopok - juh, Krupová a späť. Okrem toho si môžu uplatniť 10% - 15 % zľavu na celodenný skipass v lyžiarskych strediskách SKI Tále, Mýto SKI & BIKE Centrum, SKI Čierny Balog, SKI Polomka Bučník a SKI Telgárt.

Skvelým adrenalínovým doplnkom je zážitková jazda po snehovej prikrývke na fat e-bikoch s hrotmi, pričom si sami volíte tempo i rýchlosť svojej jazdy. Odmenou vám budú dych berúce výhľady na panorámu Nízkych i Vysokých Tatier.

Ak ste vyznávačom tradícií, dobrého jedla, ľudovej hudby ako aj tradičných odevov, určite zavítajte na 5. ročník Medzinárodných krňačkových pretekov, ktoré sa uskutočnia dňa 24. 2. 2024 na južných svahoch Chopku v Jasnej. Svoju účasť prisľúbili aj pretekári z Česka, Poľska i Nemecka. Práve pre nich bude pripravená 2,5 km dlhá trať s prevýšením 400 metrov. Štart pretekov bude v lokalite Kosodrevina a cieľová zóna v lokalite Krupová.

Po celodennej lyžovačke či inej športovej aktivite si doprajte oddych pre telo i dušu v podobe wellness a relax služieb, o ktoré v regióne nie je núdza. Na výber máte moderne a kvalitne vybavené wellness centrá, ktoré sú súčasťou ubytovacích zariadení ako Hotel Partizán, Hotel Stupka, Hotel Bystrá Nízke Tatry, Hotel Srdiečko, Chata Tále – Dom horskej služby, Salaš Zbojská či Ski Telgárt Resort. Obísť nemožno ani novootvorené Rímske kúpele Caracalla Spa Brusno, ktoré sú súčasťou Kúpeľov Brusno.. Ak sa ale nachádzate na chate, apartmáne, súčasťou ktorých nie je wellness a relax zóna, objednajte si mobilného maséra zo spoločnosti Masáže Tatry, ktorý sa postará o regeneráciu vášho uboleného a namáhaného tela s diskrétnym prístupom. 

 

Keď počasie je úhlavným nepriateľom

 

Zapojte sa do projektu ,,Hore Hronom, Dolu Hronom", ktorým môžete získať bezplatný rodinný vstup do Mestskej veže. Stačí navštíviť vybrané pamiatky, získať nálepky, nalepiť si ich do herného plánu a preukázať sa ním personálu v Infocentre vo zvonici. Viac o projekte sa dočítate TU.

Siahnite v čase nepriazne počasia na indoorovú formu zábavy i poznania. Ak vás láka kultúrne až umelecké vyžitie, zavítajte do Mestskej veže, ktorá je dominantnou stavbou námestia mesta Brezno. Jej priestory sú sídlom infocentra s kaviarenskými službami. Okrem toho tu nájdete stále expozície venované histórii samotnej veže, gen. M. R. Štefánikovi, zvonom i zvonárovi s jeho rodinnou.

Len pár krokov od zvonice sa nachádza Horehronské múzeum alebo tiež mestská radnica, kde sa môžete o čosi viac dozvedieť o živote miestnych ľudí, ich pôvode a vývoji. Súčasťou múzeu je aj Meštiansky dom, kde sa každú sobotu, v termíne od 17. 2. 2024 – 9. 3. 2024, koná zážitková expozícia o jarnom zvykosloví pod názvom ,,Tajuplné bytosti alebo Kto po nociach chodí“.

Ak ste naopak milovníkom histórie áut, určite zavítajte do Double Red Cars Museum, ktoré sa radí medzi najväčšie múzeá športových a exotických áut v Strednej Európe, situované priamo v Brezne. Na piatich podlažiach, rozdelených podľa dekád, vám ponúkne to najlepšie z oblasti motošportu.

Istou formou estetického zážitku je aj nová atrakcia – Rozprávková izba v obci Nemecká, časť Zámostie, vďaka ktorej sa stanete súčasťou čarovného lesa plného tajomných bytostí a magických rastlín. Stačí sa započúvať do zvukov tunajšej fauny a flóry, prinútiť oči na vnímanie farieb, obrysov a tieňov v tme, a  nechať sa zlákať tajomnom a dobrodružstvom zároveň, vďaka hľadaniu stratených symbolov. Hneď poblíž, v obci Predajná sa nachádza historická zástavba z 19. storočia - Vodný mlyn s náhonom, ktorá je vyhlásená za Národnú kultúrnu pamiatku. Vstúpte spolu s nami na miesto s nádychom tajomna i nostalgie, a to vďaka špeciálnym vstupom každý utorok a štvrtok, počas jarných prázdnin od 20. 2. do 7. 3. 2024, v časovom rozpätí od 10:00 - 15:00 hod. v polhodinových vstupoch (posledný vstup o 14:30 hod.) 

Hľadáte zábavu spojenú s pohybovou aktivitou? BOUNCE PARK 17 v B. Bystrici je tým správnym miestom. Najväčší športovo-zábavný park na Slovensku poskytuje na ploche 4000 m2 viac ako 50 rôznych atrakcií, od trampolín, lezeckých stien, detských atrakcií až po multifunkčné ihrisko s umelou trávou. 

 

Buďte štýlový v každej situácii

 

Zakúpte si reklamné predmety s logom Horehronia, ktoré sú skvelým doplnkom na lyžovačku, bežkovanie, turistiku alebo na vylepšenie celkového vzhľadu. Čiapka alebo čelenka z funkčného materiálu sa postará o blaho vašich uší, ponožky zase o blaho nôh. Skvelým doplnkom je aj sklená fľaša s neoprénovým puzdrom.

Na Horehronie môžete spomínať aj vďaka ručne vyrobeným suvenírom či iných darov, nesúce značku Regionálny produkt Horehronie, ktoré nájdete v Informačných centrách na Horehroní. 

Kto z vás nestihne osobne nakúpiť lokálne suveníry, darčeky a reklamné predmety počas svojej dovolenky, môžete tak spraviť aj online cez www.eshop.horehronie.sk. s 15 % zľavou vďaka Horehronie Card.

Ešte viac tipov na aktívne strávené jarné prázdniny na Horehroní nájdete na www.horehronie.sk.

 

jarne_prazdniny_2024_2
jarne_prazdniny_2024_3
jarne_prazdniny_2024_4
jarne_prazdniny_2024_5
jarne_prazdniny_2024_6
jarne_prazdniny_2024_7
jarne_prazdniny_2024_8
jarne_prezdniny