Nadchádzajúce tri týždne budú zaiste patriť našim školákom, ktorým už tento víkend 19. februára odštartujú jarné prázdniny. Ako prvým v poradí začnú prázdniny na východnej časti Slovenska, (Košický a Prešovský kraj), od 26. februára na západnom Slovensku (Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj), po ktorých sa dočkajú už aj naši žiaci a študenti zo Stredného Slovenska (Banskobystrický, Žilinský a Trenčiansky kraj). 

Jarné prázdniny sú každoročne sprevádzané očakávanými rodinnými dovolenkami, ktoré sa už tradične nesú v duchu parádnej lyžovačky strávenej na profesionálne upravených svahoch a bežkárskych trasách, o ktoré v regióne Horehronie určite nie je núdza. Na svoje si zaručene prídu hlavne držitelia regionálnej zľavovej karty Horehronie Card.

Vďaka karte plnej benefitov sa môžete zadarmo, bezpečne a ekologicky zaviesť Horehronským skibusom, priamo z Brezna a ubytovacích zariadení sídliacich v Bystrianskej doline a v rekreačnej oblasti Tále, na už spomínané lyžiarske svahy a bežkárske trate na trase Pohanské, Mýto pod Ďumbierom, Bystrá, Tále až na konečnú zastávku na južnej strane Chopka – Krupová. Okrem bezplatnej dopravy máte tú možnosť lyžovať s 15 % zľavou na celodenný skipass v lyžiarskych strediskách SKI Tále, Mýto SKI & BIKE Centrum , SKI Čierny Balog a SKI Telgárt po predložení Horehronie Card.

Ak sa chcete naučiť správne pohybové vzorce alebo si zefektívniť techniku podľa metodiky bežeckého lyžovania s kvalifikovaným inštruktorom, kurzy bežeckého lyžovania sú v tom prípade tou správnou voľbou! Bežkárske trate Čertovica, ako aj Národné biatlonové centrum v Osrblí, si pre vás pripravili kurz určený pre začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí si chcú zdokonaliť klasickú/korčuliarsku techniku a získať praktické rady o starostlivosti, či pomoc s výberom vhodného výstroja.

Skialpové trate a adrenalínové freeridové zóny s dych berúcimi výhľadmi na panorámu Nízkych i Vysokých Tatier, vám zaručia ten správny pôžitok na tele i na duši. Horehronie sa stáva tiež rajom peších turistov túžiacich po dobrodružstve. Obľúbené trasy vás zavedú cez vyhľadávané horské chaty či útulne. Nájdete ich na www.turistika.horehronie.sk. Naopak vzrušujúcu jazdu na e-bikoch môžete zažiť po snehovej prikrývke len vďaka FAT bikom pod Kráľovou hoľou, ktoré vám napomôžu v objavovaní nádherného kraja.

Keď sa na Horehroní rozprší...

Tri štvrtkové večery, konkrétne 24. február, 3. a 10. marec 2022 so začiatkom o 17:00 hodine, sa v priestoroch Turisticko-informačného centra Horehronie v obci Bystrá uskutočnia Degustácie jedinečných regionálnych SABER destilátov, vďaka ktorým každý účastník spozná ostrejšie chute Horehronia. Registrácia na opisované podujatie je nutná min. 48 hodín vopred, a to na stránke www.horehronie.sk, na ktorej záujemcovia rovnako nájdu všetky bližšie informácie o podujatí. Tiež pripomíname, že výlet je možný len pre osoby staršie ako 18 rokov a pre držiteľov Horehronie Card.

Ak sa chcete naopak kultúrne vyžiť, čo tak navštíviť Mestský dom kultúry, súčasťou ktorého je Kino Mostár s bohatým filmovým programom pre všetky vekové kategórie? Ak viac túžite po umeleckom zážitku, Horehronské múzeum v Brezne si pre vás pripravilo zážitkové podujatie pod názvom ,,Tajuplné bytosti alebo Kto po nociach chodí", ktoré návštevníkov privíta každú sobotu od 19. februára do 26. marca 2022, v čase o 13:30 hod. a 15:00 hod. Rezervácia je možná najneskôr 48 hodín vopred na www.zahoramizadolami.sk. Runa, Mora alebo Poludnica vás počas 45 min. oboznámia so zvykmi a tradíciami spojených s jarným zvykoslovím v regióne. Po podujatí môžete rovnako navštíviť prebiehajúcu výstavu Hmyz z trópov.

Viete si predstaviť, že by ste si po návrate z dovolenky vychutnávali svoj obľúbený čaj alebo kávu z vlastnoručne vyrobenej šálky? Táto predstava sa môže stať skutočnosťou vďaka keramickému workshopu ,,Zašpiň si ruky a vyčisti hlavu", ktorý ponúka cestovná kancelária STEY v obci Polomka na hornom Pohroní. Viac informácií na www.steyslovakia.sk

Po celodennom dni sa vám konečne naskytuje priestor na zaslúžený oddych a relax, ktorý si môžete užiť v moderne vybavených wellness centrách, ktoré sú súčasťou viacerých ubytovacích zariadení alebo si objednať profesionálne mobilné masáže od spoločnosti Masáže Tatry, pričom maséri prídu priamo k vám domov, na chatu alebo apartmán a postarajú sa o vaše blaho.

TIC Brezno bude otvorené od pondelka po piatok v čase od 8:00 do 16:00 hod. TIC Horehronie v Bystrej vás privíta každý deň od 9:00 hod., v pracovné dni do 17:00 hod. a počas víkendu do 15:00 hod., kde si môžete po novom vychutnať výdatné raňajky či brunch pri čítaní knihy z pera regionálnych spisovateľov. Kto z vás nestihne osobne nakúpiť lokálne suveníry a darčeky počas svojej dovolenky, môžete tak spraviť aj online cez www.eshop.horehronie.sk. s 15 % zľavou vďaka Horehronie Card.

Región Horehronie, raj v Nízkych Tatrách, je tým dokonalým miestom pre aktívny oddych i relax, a preto neváhajte a objavte ho spolu s nami! Viac na www.horehronie.sk.

 

2022_02_17_TS_jarne_prazdniny
2022_02_17_TS_jarne_prazdniny_2
2022_02_17_TS_jarne_prazdniny_3
2022_02_17_TS_jarne_prazdniny_4
2022_02_17_TS_jarne_prazdniny_5
2022_02_17_TS_jarne_prazdniny_6
2022_02_17_TS_jarne_prazdniny_7
2022_02_17_TS_jarne_prazdniny_8