Nadchádzajúce tri týždne budú patriť našim školákom, ktorým odštartovali dlho očakávané jarné prázdniny. V poradí prvá sa im teší západná časť Slovenska, (Bratislavský, Trnavský a Nitriansky kraj), po nich nasleduje Stredné Slovensko (Banskobystrický, Žilinský a Trenčiansky kraj) a nakoniec Východné Slovensko (Prešovský a Košický kraj).

Jarné prázdniny sú každoročne sprevádzané očakávanými rodinnými dovolenkami, ktoré sa už tradične nesú v duchu parádnej lyžovačky strávenej na profesionálne upravených svahoch a bežkárskych trasách, o ktoré v regióne Horehronie určite nie je núdza. Na svoje si zaručene prídu hlavne držitelia regionálnej zľavovej karty Horehronie Card.

Vďaka karte plnej benefitov sa môžete zadarmo, bezpečne a ekologicky zviesť Horehronským skibusom, priamo z ubytovacích zariadení sídliacich v Bystrianskej doline a v rekreačnej oblasti Tále, na už spomínané lyžiarske svahy a bežkárske trate na trase Mýto pod Ďumbierom, Bystrá, Tále až do Krupovej, Chopok - Juh a späť. Okrem bezplatnej dopravy máte tú možnosť lyžovať s 15 % zľavou na celodenný skipass v lyžiarskych strediskách SKI Tále, Mýto SKI & BIKE Centrum , SKI Čierny Balog a SKI Telgárt po predložení Horehronie Card.

Skialpové trate a adrenalínové freeridové zóny s dych berúcimi výhľadmi na panorámu Nízkych i Vysokých Tatier, vám zaručia ten správny pôžitok na tele i na duši. Horehronie sa stáva tiež rajom peších turistov túžiacich po dobrodružstve. Obľúbené trasy vás zavedú cez vyhľadávané horské chaty či útulne. Nájdete ich na www.turistika.horehronie.sk. Naopak vzrušujúcu jazdu na e-bikoch môžete zažiť po snehovej prikrývke len vďaka FAT bikom pod Kráľovou hoľou, ktoré vám napomôžu v objavovaní nádherného kraja.

 

Keď sa na Horehroní rozprší...

 

Zoznámte sa s mestom z vtáčej perspektívy, tak, ako ho nedokážete vnímať zo zeme, a to vďaka návšteve zrekonštruovanej Mestskej veže s infocentrom, ktorá je dominantou breznianskeho námestia. Okrem stálej expozície venovanej samotnej veži, gen. M. R. Štefánikovi, zvonom a bytu zvonára, si môžete pochutnať na originálnej Breznianskej kávičke z lokálnej pražiarne ako aj zákuskom z Breznianskej cukrárne.

Hľadáte zábavu spojenú s pohybovou aktivitou? BOUNCE PARK 17 v B. Bystrici je tým správnym miestom. Najväčší športovo-zábavný park na Slovensku poskytuje na ploche 4000 m2 viac ako 50 rôznych atrakcií, od trampolín, lezeckých stien, detských atrakcií až po multifunkčné ihrisko s umelou trávou. 

Významným miestom je aj Double Red Cars Museum, ktoré je jedno z najväčších múzeí športových a exotických áut v strednej Európe, situované priamo v Brezne. Na piatich podlažiach, rozdelených podľa dekád, vám ponúkne to najlepšie z oblasti motošportu.

Ak sa chcete naopak kultúrne vyžiť, čo tak navštíviť Mestský dom kultúry, súčasťou ktorého je Kino Mostár s bohatým filmovým programom pre všetky vekové kategórie? Ak viac túžite po umeleckom zážitku, Horehronské múzeum v Brezne si pre vás pripravilo zážitkové podujatie pod názvom ,,Tajuplné bytosti alebo Kto po nociach chodí", ktoré návštevníkov privíta vo vybrané termíny od 18. februára do 18. marca 2023. Rezervácia je nutná najneskôr 48 hodín vopred na www.zahoramizadolami.sk. Runa, Mora alebo Poludnica vás oboznámia so zvykmi a tradíciami spojených s jarným zvykoslovím v regióne. 

Viete si predstaviť, že by ste si po návrate z dovolenky vychutnávali svoj obľúbený čaj alebo kávu z vlastnoručne vyrobenej šálky? Táto predstava sa môže stať skutočnosťou vďaka keramickému workshopu ,,Zašpiň si ruky a vyčisti hlavu", ktorý ponúka cestovná kancelária STEY v obci Polomka na hornom Pohroní. Viac informácií na www.steyslovakia.sk

Po celodennom dni sa vám konečne naskytuje priestor na zaslúžený oddych a relax, ktorý si môžete užiť v moderne vybavených wellness centrách, ktoré sú súčasťou viacerých ubytovacích zariadení alebo si objednať profesionálne mobilné masáže od spoločnosti Masáže Tatry, pričom maséri prídu priamo k vám domov, na chatu alebo apartmán a postarajú sa o vaše blaho.

Odneste si z dovolenky na Horehroní kus regiónu v podobe ručne vyrobených suvenírov či iných darov, nesúce elitnú značku Regionálny produkt Horehronie, ktoré nájdete v Infocentre vo zvonici alebo v TIC Horehronie v obci Bystrá č. 29. Kto z vás nestihne osobne nakúpiť lokálne suveníry a darčeky počas svojej dovolenky, môžete tak spraviť aj online cez www.eshop.horehronie.sk. s 15 % zľavou vďaka Horehronie Card.

Región Horehronie, raj v Nízkych Tatrách, je tým dokonalým miestom pre aktívny oddych i relax, a preto neváhajte a objavte ho spolu s nami! Viac na www.horehronie.sk.

 

2022_02_17_TS_jarne_prazdniny
2022_02_17_TS_jarne_prazdniny_3
2022_02_17_TS_jarne_prazdniny_5
2022_02_17_TS_jarne_prazdniny_6
2022_02_17_TS_jarne_prazdniny_7
2022_02_17_TS_jarne_prazdniny_8
bounce_park_8
mestska_veza_brezno_1