Záujmové združenie právnických osôb založené s víziou vybudovať z Horehronia príťažlivú destináciu cestovného ruchu a zvyšovať návštevnosť regiónu Horehronie, bolo rozšírené v roku 2021 o ďalších nových členov. Medzi nimi sa nachádzajú zariadenia, ktoré poskytujú stravovacie a ubytovacie služby, spoločnosť poskytujúca masérske služby, lyžiarske stredisko a taktiež občianske združenie.

Klaster HOREHRONIE je jedinečnou iniciatívou na trhu slovenského cestovného ruchu. Pre svojich členov a partnerov z odvetvia cestovného ruchu v regióne Horehronie, plní úlohu oficiálnej spoločnej marketingovej a organizačnej centrály. Spoločné aktivity Klastra HOREHRONIE, zloženého z podnikateľských subjektov, miest a všetkých subjektov, pôsobiacich v cestovnom ruchu, prináša po rokoch naozaj viditeľné výsledky, ktoré nás napĺňajú optimizmom a zároveň motivujú v daných aktivitách nie len pokračovať, ale aj napredovať a konkurovať.

 

Členské zariadenia, ktoré poskytujú ubytovacie služby:

Chalúpka Rozprávkovo

Oáza pokoja a dokonalého relaxu - tak možno nazvať drevenú chalúpku Rozprávkovo, osadenú v malebnom prostredí Šumiaca. Drevenica disponujú kapacitou 8 lôžok s možnosťou 4 prísteliek, veľkou spoločenskou miestnosťou, kompletne zariadenou kuchyňou s keramickou pecou a kúpeľňou. Veľký pozemok s trávnatou plochou je vhodný na športové aktivity, kde sa  nachádza  ohnisko, pieskovisko pre deti, vonkajšie sedenie.

 

Členské zariadenia, ktoré poskytujú stravovacie služby:

Stodola Pohanské

Nádherné scenérie Nízkych Tatier a novučičké priestory zaručujú jedinečnú atmosféru, ktorá dodá punc vášmu dňu. S prenájmom priestorov si neprenajímate len budovu, prenajímate si priestor, ktorý dýcha, prenajímate si emócie a chvíle, na ktoré nebudete chcieť zabudnúť. Vaša spokojnosť pri organizácii svadieb, firemných akcií, teambuildingov či rodinných osláv je prioritou.

Maškrtky u Katky

Príjemný stánok s vonkajšou terasou nájdete v Šumiaci, po pravej strane cesty, ktorá vedie na Kráľovu hoľu. V sortimente nájdete výborné koláče, domáce tradičné šumiacke šišky, kávu, nápoje či lokálne syrové výrobky z Breznianskej mliekarne. Letnou novinkou, ktorá poteší najmenších, je točená česká zmrzlina, Pre dospelých gurmánov je k dispozícii vonkajšie sudové sedenie a ponuka slovenských vín alebo remeselného piva.

Margarétkovo

Táto Malá zdravá krajina je predajňa zdravých produktov pod Kráľovou hoľou, kde si môžete nakúpiť kvalitnú prémiovú kávu, rôzne druhy čajov, kozmetiku, oleje, orechy, sušené ovocie, bezlepkové potraviny a potraviny pre diabetikov, prírodnú medicínu, ekodrogériu. Môžete si tu rovnako oddýchnuť a stretnúť sa s priateľmi pri káve, čajíku, či belgickej čokoláde K zakúpeniu sú aj darčekové predmety a autorské suveníry i šperky s originálnym dizajnom od mladej šumiackej výtvarníčky, ktorá tvorí pod značkou Margetka.

 

Členské zariadenia, ktoré poskytujú ubytovacie a zároveň aj stravovacie služby:

Horská chata pod Kráľovou hoľou

Z nevyužívanej budovy v Prednom sedle s nadmorskou výškou 1451 m n. m., pod najvyšším cyklobodom na Slovenku - Kráľovou hoľou, sa po rekonštrukcii stala menšia horská chata. Predné sedlo je jedným z miest, kde návštevný poriadok NAPANT-u dovoľuje prenocovanie pre 6 – 8 osôb. Chata je prístupná celoročne a pre okoloidúcich návštevníkov poskytuje aj stravovacie služby.

Športovo-rekreačný klubový komplex Apartments Club Telgárt ***

Novovybudované zariadenie osloví každého, kto hľadá pohodlie, eleganciu a súkromie v podhorskom klimatickom prostredí. Je predurčené k rekreačnému pobytu pre rodiny s deťmi a organizované pobytové, firemné a vzdelávacie skupiny. Okrem ubytovacích služieb majú hostia k dispozícii privátne Wellness relax centrum, Bowling Bar & Restaurant, moderne vybavený Kongres & Lobby bar.

Penzión Schweintall

Unikátna drevená stavba sa nachádza v malebnej dedinke Braväcovo. Atmosféru, okrem okolitej prírody, dopĺňa udržiavaná záhrada s dvoma bazénmi, rybníkom a barom. V penzióne je k dispozícii celkom 31 ubytovacích miest a v turistickom apartmáne, ktorý je samostatnou budovou v areáli, ponúka ďalších 13 miest. K dispozícii je bohatá ponuka wellness a relax služieb. Penzión je vhodným miestom na stretnutia každého druhu - rodinné posedenia, svadby, firemné akcie s možnosťou ich zorganizovania v interiéri alebo v záhrade.

Ubytovanie ,,U deda a starkej“

Toto krásne ubytovanie leží v Čiernom Balogu a vzniklo spojením sna, ktorý sa časom premenil na cieľ a dnes na realitu. Ubytovanie je ideálne pre viacero rodín alebo partiu kamarátov. Disponuje 4 apartmánmi s vlastnými kúpeľňami, veľkou spoločenskou miestnosťou s krbom a plne vybavenou kuchyňou. Letné chvíle je možné tráviť na dvore s trávnatou plochou a altánkom, vybavený pecou na kotlík a grilom. Zrelaxovať môžete v kúpacej kade s vírivkou alebo v saune.

COUNTRY HOUSE Hronec

Ak hľadáte spojenie príjemnej turistickej lokalit, dobrého jedlá a ubytovania - Country House je dobrá voľba! Zariadenie ponuka ubytovanie v 2 apartmánoch, jeden je 4-lôžkový a druhý 5-lôžkový s možnosťou prístelky a detskej postieľky. K dispozícii sú oddelené spálne, kuchynský kút s kompletným vybavením, jedálenský stôl a sprchový kút s WC. V reštaurácii sú na výber chutné jedlá predovšetkým z lokálnych čerstvých surovín, z ktorých si rozhodne vyberie každý.

 

Do osobitej kategórie patrí lyžiarske stredisko SKI Čierny Balog, spoločnosť poskytujúca mobilné masérske služby Masáže Tatry a OZ Horské spoločenstvo.

SKI Čierny Balog ponúka viac ako 5 km zjazdových tratí, disponuje tromi vlekmi a piatimi zjazdovkami. Dve zjazdovky sú schválené medzinárodnou lyžiarskou federáciou - FIS pre preteky v obrovskom slalome žien a mužov, vďaka čomu si tu na svoje prídu aj skúsenejší lyžiari. V ponuke je aj ľadové klzisko a bežecké trate. V areáli sa nachádza Koliba pod Urbanovým vrchom, ktorá ponúka pravú domácu kuchyňu z lokálnych surovín.  Ubytovať sa môžete v Apartmánovom dome so 4 apartmánmi.

Spoločnosť Masáže Tatry pôsobí hlavne na južnej strane Nízkych Tatier, v okrese Brezno a v jeho okolí. Zaoberá sa poskytovaním mobilných masáží, ktoré vykonávajú profesionálni maséri priamo u vás doma, prípadne na chate, alebo apartmáne, kde práve trávite dovolenku. Okrem súkromnej klientely spoločnosť poskytuje svoje služby aj pre ubytovacie zariadenia a eventové agentúry, ktorým rada pripraví ponuku na mieru.

OZ Horské spoločenstvo združuje aktívnych a iniciatívnych ľudí, ktorí rozvíjajú domovinu, rekonštruujú útulňu, zveľaďujú prírodu, udržiavajú turistické chodníky a sprístupňujú studničky v horách. Okrem hôr sa aktívne realizujú aj v meste Brezno, kde organizujú nie len pre horalov, multižánrový festival Ďumbierfest. Spoločenstvo každoročne organizuje aj športovú udalosť Andrejcová vertikal. Prostredníctvom týchto opakujúcich sa aktivít chce OZ HS zvyšovať pozitívny vplyv na cestovný ruch, životné prostredie, spoločenskú aktivizáciu či kultúrnu osvetu.

 

V súčasnosti je celkový počet členov Klastru HOREHRONIE 44, čomu sa nesmierne tešíme. Všetkým členom týmto ďakujeme za doterajšiu spoluprácu a už teraz sa tešíme na tú budúcu.

 

2021_01_18_novi_clenovia_klaster_1
2021_01_18_novi_clenovia_klaster_10
2021_01_18_novi_clenovia_klaster_11
2021_01_18_novi_clenovia_klaster_2
2021_01_18_novi_clenovia_klaster_3
2021_01_18_novi_clenovia_klaster_4
2021_01_18_novi_clenovia_klaster_5
2021_01_18_novi_clenovia_klaster_6
2021_01_18_novi_clenovia_klaster_7
2021_01_18_novi_clenovia_klaster_8
2021_01_18_novi_clenovia_klaster_9
2021_01_18_novi_clenovia_klaster_1