Horehronie, to sú Nízke Tatry, Slovenské rudohorie, Muránska planina, viacero jaskýň… Premýšľate, že by ste sem zavítali na predĺžený víkend alebo zopár dní dovolenky? Dobrá voľba. Rozhodne tu budete mať čo robiť. Prinášame vám 5 tipov na zaujímavé ubytovania v týchto končinách, ktoré pre vás zostavil najväčší vyhľadávač ubytovania na Slovensku - Hauzi.

 

1. Chata Zinka sa postará o rodiny i firmy

Táto chata v horskej obci Mýto pod Ďumbierom je výborným zázemím na oddych a zábavu pre väčšie partie. Padne do oka rovnako rodinám s deťmi, ako i firmám so záujmom o teambuilding. Celkovo tu nájdete 6 štýlovo zariadených apartmánov. Hostia si pochvaľujú wellness v zložení jacuzzi, kúpacia kaďa pod holým nebom, fínska a infra sauna. Malí návštevníci obľubujú ihrisko s trampolínou, lezeckou stenou, či domčekom s terasou. Všetci sa zabavia pri šípkach, stolnom futbale, či bedmintone. Krytý altánok s krbom láka na veselé večerné grilovačky a posedenia. Nechce sa vám svojpomocne riešiť občerstvenie pre väčšiu partiu? Potom využite catering. K dispozícii sú tiež služby opatrovateľky detí, turistických sprievodcov, inštruktorov rybolovu alebo prezentácie regionálnych remesiel a histórie.

2. Chalúpka Rozprávkovo – miesto, kde si oddýchnu všetky generácie

Pobyt tu je naozaj rozprávkový. Do útulne zariadenej chalúpky v obci Šumiac sa zmestí 11 osôb. Nachádzajú sa v nej štyri dvojlôžkové spálne s tromi prístelkami. K dispozícii je spoločenská miestnosť s krbom, dotvárajúcim príjemnú atmosféru. Na dvore vás bude lákať na veselé kulinárske posedenia gril i kotlík na varenie gulášu, deti zase pieskovisko. Chalúpku Rozprávkovo hostia opisujú ako pokojné miesto pre relax, rodinné spolunažívanie a vnímanie objatia tatranskej prírody. Je to ideálna lokalita pre viacgeneračný oddych.

3. Penzión u Hanky – lokálne suroviny, domáci chlieb, gastronomický zážitok

Tento príjemný rodinný penzión vám otvorí svoje dvere v obci Telgárt. Môžete sa ubytovať v 9 izbách s celkovou kapacitou 24 osôb. Priamo v objekte sa nachádza aj reštaurácia, kde sa využívajú primárne lokálne suroviny a dokonca pečú domáci chlieb. Podľa hostí je tu strava gastronomickým zážitkom, personál milý a ústretový. Keď počasie dovolí, užijete si posedenie na letnej terase. Deti sa zatiaľ vonku vybláznia na trampolíne.Penzión u Hanky sa môže pochváliť 30-ročnými skúsenosťami v službách, vďaka čomu vie priniesť hosťom len to najlepšie.

4. Horská Vílenka – ubytovanie, ktoré si potrpí na detailoch a vašom pohodlí

Nádherná horská chata Horská Vílenka sa nachádza na južnej strane Nízkych Tatier. Na výber sú dvoj, trojlôžkové izby aj apartmány pre dokopy 23 osôb. Zo spoločenskej miestnosti sa vám ani nebude chcieť odchádzať, keďže tu máte k dispozícii plne vybavenú kuchyňu, bar i kachľovú pec. Mamičky poteší obývačka s detským kútikom. Majitelia ubytovania si potrpia na moderných detailoch a vašom pohodlí. Poskytnú vám napríklad presúvateľné detské postieľky či stoličky, antialergické vankúše, ekologické toaletné potreby, či dokonca možnosť nabíjania elektromobilu. Po aktívnom dni padne vhod zrelaxovanie sa vo wellness na záhrade. Využite fínsku saunu, ľadovú kaďu a odpočinkovú miestnosť so soľnými stenami, či masérske služby.

5. Penzión Kúria na Táloch v magickom prostredí sa postará aj o vaše žalúdky

Penzión ponúka príjemné ubytovanie v 16 dvoj, troj, štvor i päťlôžkových izbách. Poteší výhľad na les a  možnosť plnej penzie v miestnej reštaurácii. Na oddych vonku slúžia terasa, ohnisko na opekačky a pre aktívnejších tenisový kurt či ihrisko. Hostia penziónu Kúria na Táloch si pochvaľujú magické prostredie ako stvorené na relax a šum potôčika, dotvárajúceho celkovú atmosféru. Tiež peknú reštauráciu s bohatými raňajkami formou švédskych stolov, príjemnú terasu s pohodlným sedením, či veľké parkovisko.

 

Ak ste si nevybrali, prípadne si chcete pozrieť aj iné ubytovanie na Horehroní, tak navštívte najobľúbenejší vyhľadávač ubytovania – Hauzi.sk. Nájdete tu všetky kategórie ubytovania i s reálnymi recenziami od hostí.

hauzi_5_tipov_na_ubytovanie_1
hauzi_5_tipov_na_ubytovanie_2
hauzi_5_tipov_na_ubytovanie_3
hauzi_5_tipov_na_ubytovanie_4
hauzi_5_tipov_na_ubytovanie_5
hauzi_5_tipov_na_ubytovanie_6
hauzi_5_tipov_na_ubytovanie_8
hauzi_5_tipov_na_ubytovanie_9