Penzión u Hanky

Penzión u Hanky

Príbeh Penziónu u Hanky sa začal písať v roku 1987, keď sa manželia Hríbikovci, rozhodli podnikať v oblasti cestovného ruchu. Odvtedy privítali stovky slovenských aj zahraničných hostí, mnohí z nich sa do tohto príjemného rodinného penziónu radi každoročne vracajú. V podnikaní sa k nim pridala i dcéra Dorotka, ktorá spolu s rodičmi pracuje na kvalitných a poctivých službách a výnimočnej kuchyni. Penzión je situovaný len niekoľko metrov od lyžiarskeho strediska SKI Telgárt, na rozhraní troch národných parkov: Slovenský Raj, Nízke Tatry a Muránska planina.


Ubytovanie
Penzión poskytuje celoročné ubytovanie v niekoľkých príjemne zariadených izbách, súčasťou každej je vlastná kúpeľňa, wifi pripojenie a TV.


Gastronómia
Penzión si zakladá na kvalitnej domácej kuchyni. Pri tvorbe jedál sa inšpiruje sezónnymi produktami od lokálnych dodávateľov i z vlastnej záhradky. Jedlá sú nápadité, nechýbajú ani vynikajúce dezerty a limonády. Pokiaľ nie ste v penzióne ubytovaní, no radi by ste prišli na chutnú večeru, stačí si zavolať 24. hodín vopred a rezervovať si svoje miesto v reštaurácii. Kapacita reštaurácie je 30 miest, v teplejších mesiacoch sa prevádzkuje aj letná terasa.


Aktivity v okolí
Okolie penziónu poskytuje niekoľko skvelých možností ako stráviť čas so svojimi blízkymi. Prírodné bohatstvo troch národných parkov láka svojich návštevníkov krásnymi turistickými chodníčkami. Medzi najnavštevovanejšie patrí výstup na Kráľovu hoľu, Muránsky hrad, Ondrejisko, prechádzka Voglovým chodníkom, či množstvo krásnych turistických trás v Slovenskom raji. V zimnom období je okolie baštou pre zimné športy akými sú lyžovanie v lyžiarskom stredisku SKI Telgárt, skialpinizmus či bežkovanie.

Ďalšie v kategórií