Kúpeľný park v Kúpeľoch Brusno

Kúpeľný park v Kúpeľoch Brusno

Zabudnite na každodenné starosti a naplno si užite chvíle pokoja a oddychu

V areáli Kúpeľov Brusno sa rozprestiera prekrásny kúpeľný park s historickými liečebnými domami, ktoré sú v súčasnosti opustené. Park poskytuje, nie len kúpeľným hosťom, ale aj návštevníkom či turistom, možnosť prechádzok v každom ročnom období. Okrem značkovaných trás sa v okolí Liečebného domu Poľana nachádzajú turistické chodníky do vyhliadkových lokalít Skala, Dubinka a Kopok.

V kúpeľnom parku v Brusne má návštevník široké možnosti trávenia voľného času, ktoré sú predovšetkým spojené s rekreačnými pohybovými aktivitami. Nachádza sa tu množstvo chodníkov a trás, ktoré sú vhodné na pešiu turistiku, beh, či iné športové aktivity. Keďže sa v Kúpeľoch Brusno, okrem iného, liečia srdcovo-cievne ochorenia, pohyb je v tomto prípade najlepším liekom. 

Počas príjemných prechádzok sa môžete osviežiť priamo z prameňov liečivej vody. Najznámejší z nich je prameň Ondrej, ktorý sa  plní v plniarni Kúpeľov Brusno vo viacerých objemoch do fľašiek a následnej je expedovaný do maloobchodnej siete pod obchodným názvom Brusnianka.