Kúpele Brusno

Kúpele Brusno

 

 

Kúpele Brusno ležia v údolí Slovenského rudohoria sa severovýchod od Banskej Bystrice, na severných svahoch Vepra, v ústí doliny zvanej Peklo v nadmorskej výške 424 m. n. m. 

Najväčšou pýchou našich kúpeľov je čistý vzduch, nerušené ticho a krásna okolitá príroda, v ktorej človek zabudne na každodenné starosti a naplno si užite chvíle pokoja a oddychu. 

Z kúpeľov je pekný výhľad nielen na okolité hory, ale aj na končiare Nízkych Tatier, hlavne na dominantnú Prašivú a Veľkú Chochuľu v nadmorskej výške 1 753 m.n.m. Kúpeľné miesto je charakterizované ako oblasť s mierne stimulujúcou klímou. 

Služby sú komplexne poskytované v modernizovanom Liečebnom dome Poľana****. Kúpele sa špecializujú na liečbu: 

- obehového ústrojenstva

- tráviaceho ústrojenstva

- chorôb z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou

- chorôb z povolania. 

 

Prírodná liečivá voda 

V kúpeľnom parku vyviera 7 minerálnych prameňovVyužívajú sa štyri minerálne liečivé pramene – Ondrej, Ludvig, PaulaĎumbier. Prameň Ondrej je tiež plnený v plniarni Kúpeľov Brusno vo viacerých objemoch vo fľašiach a expedovaný do maloobchodnej siete pod obchodným názvom Brusnianka. Vody sa používajú najmä na pitné kúry a minerálne kúpele. Účinok pitných kúr je najvýraznejší pri ochorení tráviaceho ústrojenstva a účinok minerálnych kúpeľov je najmä pri ochoreniach srdcovo-cievneho a pohybového aparátu.

Kúpeľne chodníky

V areáli kúpeľov sa rozprestiera prekrásny kúpeľný park s možnosťou prechádzok v každom ročnom období. Okrem značkovaných trás sa v okolí Liečebného domu Poľana nachádzajú turistické chodníky do vyhliadkových lokalít Skala, Dubinka a Kopok. Počas príjemných prechádzok sa môžete osviežiť priamo z prameňov liečivej vody.