Balocký deň na Zbojníckej strela

Spoznajte miestne zvyky, atrakcie a náučné chodníky
s prekrásnymi výhľadmi

Vychutnajte si zážitkovú jazdu, ktorá vám bude sprostredkovaná každý utorok a štvrtok počas letných prázdnin, v termíne od 2. 7. 2024 do 29. 8. 2024 v čase od 9:30 - 15:30 hod., vďaka Zbojníckej strele na trase z Brezna do obce Čierny Balog, do areálu Ski Čierny Balog a späť.

 

Jazda Zbojníckou strelou začína v bývalom kráľovskom meste Brezno s nástupnou stanicou pred Mestskou vežou s Infocentrom vo zvonici, kde si môžete vychutnať originálnu Brezniansku kávičku a zároveň si zakúpiť suveníry od miestnych producentov.

V areáli Ski Čierny Balog pod Urbanovým vrchom vás čaká bohatý program pre malých i veľkých! Balocké privítanie,,Drevorubačský ding“ v podaní OZ Vydra, vás prenesie do časov minulých, kde si otestujete svoje zručnosti i chuťové poháriky. Najmenších návštevníkov určite poteší minifarma s domácimi zvieratkami, maľovanie na tvár, či detské ihrisko s lanamistrieľanie z luku.

Nasleduje prechádzka Náučným chodníkom s miniskanzenom s dĺžkou 1,5 km v okolí areálu s niekoľkými zastávkami, miniposedom, náučnými tabuľami, ale i lavičkami, kde sa môžete nadýchať čerstvého vzduchu a rozhliadnuť sa širokým chotárom obce Čierny Balog, ktorú tvorí až 13 miestnych častí pozdĺž rieky Čierny Hron a radí sa k najväčším v kraji. Chodník vás zavedie priamo na Urbanov vrch s Obrou hojdačkou, s ktorou sa môžete rozhojdať až nad vrcholky Nízkych Tatier.

V Ski centre Čierny Balog je k dispozícii Koliba pod Urbanovým vrchom s výbornou kuchyňou a miestnymi špecialitami.

Adrenalínu chtiví turisti si môžu vyskúšať novinku - horské trojkolky a zjazd z Urbanovho vrchu s vývozom na vleku, alebo vzrušujúcu jazdu na elektro-kolobežkách, elektro-bicykloch, či elektro- štvorkolkách.

Čierny Balog je známy aj historickou Čiernohronskou železnicou, na ktorej dráhy sa môžete vydať individuálne počas trvania výletu.

Cena výletu:

  • 10 € / dospelá osoba
  •   7 € / dieťa od 3 do 15 rokov

Platba možná len v hotovosti na mieste.

 

Kapacita je obmedzená na 32 miest. Nutná rezervácia min. 24 hod. vopred:

  • cez rezervačný systém pod týmto popisným textom
  • na tel. čísle: +421 903 513 535
  • e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Minimálny počet účastníkov pre uskutočnenie sa zážitkovej jazdy je 10 osôb. 

 

 Rezervácia na jednotlivé termíny:

Uvedené časy sú orientačné. Zmena programu a grafikonu vyhradená.