Regionálny produkt Horehronie

Regionálny produkt Horehronie

Značka Regionálny produkt Horehronie  je značka kvality, ktorá sa používa na  označenie výrobkov, produktov a služieb s pôvodom v regióne Horehronie.

VÝROBA DOMÁCICH PRODUKTOV

Na každú chorobu vyrástla bylina 

Learn More

Touto ľudovou múdrosťou sa riadi aj Lucia Vačoková, ktorá na miestnych lazoch, na pomedzí Brezna a Rohoznej, pestuje bylinky, z ktorých následne produkuje chutné, voňavé, no najmä liečivé produkty. Lásku, prevažne k horským bylinkám, prenáša do svojich produktov, a tak už niekoľko rokov mieša čajové zmesi na priedušky, lepší spánok či iné neduhy.

Popri bylinkách spracúva aj vypestované ovocie, ktoré nadobúda podobu lahodných sirupov i džemov. Všetky produkty sú vyrábané v malom množstve v súzvuku s tradičnými receptami a technologickými postupmi. Z nekomerčných druhov tu nájdete šípkový a trnkový sirup aj džem, sirup z arónie, či z plodov bazy čiernej.

Bylinky sú zbierané za slnečného svetla v čase ich najväčšej liečivej sily, trpezlivo a šetrne sušené v tme, bez priameho slnka, a suchu s ohľadom na zachovanie ich zázračných účinkov. Bylinkové čaje balí šetrne do papierových vreciek, sirupy a džemy do sklených nádob s ohľadom na minimálnu ekologickú záťaž.

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Aktivita realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky a Banskobystrického samosprávneho kraja.