Veporské vrchy zasneží snehová pokrývka, ktorá dopadne aj na chodníčky Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline aj na koľaje Čiernohronskej železnice.

Pod snehom budú spočívať aj početné kilometre cyklotrás, dolinky aj vrchy i okolie Rozhľadne na Pustom vrchu. Pokojná a čarovná býva zima na Čiernom Balogu, v ktorom nájdete množstvo krás a miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Jedným z nich je určite aj ubytovanie v malebnej Chalupe Slovenka, ktorá svojou históriou a odrazom tradícií Horehronia patrí k držiteľom značky regionálny produkt HOREHRONIE.

Chalupa Slovenka je rodinný dom z roku 1928, ktorý rodina Giertlovcov zrekonštruovala a vdýchla mu tradičný vidiecky ráz. V ich ubytovaní si vychutnáte so svojou rodinou a priateľmi chvíle ničím nerušenej pohody so závanom časov minulých. Interiér chalupy tvoria s citom vyberané kúsky nábytku z masívneho dreva aj archaické doplnky, ktoré boli kedysi súčasťou nejednej domácnosti na Horehroní. Počas zimného pobytu v Chalupe Slovenka sa v kuchyni zohrejete teplom klasického vidieckeho sporáka na pevné palivo s rúrou, na ktorom si pripravíte večeru aj teplý bylinkový čaj. V spoločenskej miestnosti s veľkým jedálenským sedením Vás zahreje oheň praskajúci v krbe.

Chalupe je skvelým miestom pre trávenie aktívnej letne aj zimnej dovolenky nielen pre rodiny, ale aj pre páry a jednotlivcov či kolektívy. Celková kapacita Chalupy Slovenka je 10 lôžok a 3 prístelky pre deti.

Svoj zimný pobyt v tomto krásnom prostredí si môžete zarezervovať na webovej stránke: www.handle.sk

blog_slovenka_1
blog_slovenka_2
blog_slovenka_3
blog_slovenka_4