Táto súťaž je vyhlasovaná Oblastnou organizáciou cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE je otvorená pre všetky FO a PO osoby pôsobiace vo svete grafiky, dizajnu (predmet podnikania/štúdium v uvedenom smere). Súťažiť sa bude vo vytváraní kreatívneho dizajn manuálu pre značenie turistickej infraštruktúry v cestovnom ruchu v regióne Horehronie. Podrobný popis je uvedený v prílohe „Zadanie na vytvorenie kreatívneho konceptu pre turistickú destináciu REGIÓN HOREHRONIE“.

V súťaži budú odmenení 3 zúčastnení,  ktorých vyberie odborná komisia a to tým, že dostanú od Oblastnej organizácii cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE finančnú odmenu. Najlepšie hodnotený návrh získa sumu 1 000,00 € (v cene je zahrnuté zapracovanie základných pripomienok hodnotiacej komisie) druhý návrh 500,00 € a tretí v poradí 300,00 €. S vybranými uchádzačmi bude uzatvorená zmluva o dielo.

Akým spôsobom sa budú hodnotiť kreatívne návrhy ? 

  1. V prvom rade sa budeme pozerať ako je daný návrh praktický pre používanie v regióne Horehronie pre všetky oblasti cestovného ruchu (turistika, náučné chodníky, cyklistika, hrady, vlaky, lanovky, služby a iné).
  1. V ďalšom rade sa budeme pozerať na estetické stvárnenie, to znamená použitie grafiky, fontov – súlad s dizajn manuálom OOCR REGIÓN HOREHRONIE (viď. príloha). Hodnotiť sa bude aj jeho nápaditosť a prepojenie na región „príbeh“.
  1. Ďalej sa budeme pozerať do akej miery sa daný návrh páči členom organizácie.

UPOZORŇUJEME ŽE VULGÁRNE, SEXISTICKÉ a RASISTICKÉ NÁVRHY BUDÚ ZO SÚŤAŽE VYLÚČENÉ.

 

PRAVIDLÁ SÚŤAŽE

  1. Súťaže sa môže zúčastniť každá FO alebo PO vykonávajúca grafické práce podľa predmetu podnikania v svojej činnosti.
  2. Návrh pošlite vo formáte pdf, jpeg (ten, kto súťaž vyhrá, aj podklad v programe, v ktorom bol piktogram vytvorený – Photoshop, Ilustrator,...)
  3. Návrh pošlite na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
  4. V prípade, že komisia vyhodnotí návrh ako nespĺňajúci podmienky vyhlásenej výzvy, môže ho z posudzovania vylúčiť.
  5. Súťaž sa môžete zúčastniť v čase od jej vyhlásenia až do 30.11.2022 (streda) 12:00 hod.

 

VYHODNOTENIE SÚŤAŽE

Súťaž bude vyhodnotená odbornou komisiou, ktorá bude pozostávať z pracovníkov a členov Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Vyhodnotenie súťaže sa uskutoční najneskôr do 2 mesiacov od ukončenia výzvy. O výsledku Vás budeme informovať prostredníctvom e-mailu. 

 

VÝHERCOVIA SÚŤAŽE:

1. miesto: REKLAMNÁ A MEDIÁLNA AGENTÚRA ERSOR, s. r. o.

2. miesto: AGENTÚRA JOMAR, s. r. o.

3. miesto: Škola umeleckého priemyslu v Prešove

 

PRÍLOHY:

Príloha 1: „Zadanie na vytvorenie kreatívneho konceptu pre turistickú destináciu REGIÓN HOREHRONIE“.

Príloha 2: ,,Dizajn manuál OOCR REGIÓN HOREHRONIE"

 PRíloha 3: ,,Dizajn manuál OOCR REGIÓN HOREHRONIE_font"

LOGO OOCR REGIÓN HOREHRONIE nájdete TU