TÁLE (26. marca 2018) – Počas prvoaprílovej Veľkonočnej nedele sa Horehronci rozlúčia s tohtoročnou zimou a súčasne privítajú obdobie jari. V poradí na 5. ročníku podujatia Veľkonočné radosti sa návštevníci môžu tešiť na bohatý sprievodný program s remeselným trhom, kontaktnou domácou minizoo a taktiež na chutné grilované špeciality ale aj tradičné, domáce dobroty.  
Prvoaprílové popoludnie na Táľoch bude poriadne pestré. Program v rekreačnej oblasti pri Hoteli Partizán rozozvučí folklórny súbor Kýčera, mužská spevácka skupina Krnohári, či tanečná škola Tančekovo z Brezna, ktorá roztancuje všetkých na tradičné, folklórne piesne až po moderný hip-hop. „Program je pripravený, tak aby si na svoje prišli všetky vekové kategórie a všetci hostia odišli s veselou veľkonočnou náladou.“  dodal Michal Kič, riaditeľ rodinného Hotela Partizán ****.

V areáli veľmi obľúbeného lyžiarskeho strediska Ski Tále symbolicky lyžiarska škola Berg so sprievodom pochová lyžu a tak sa rozlúči s tohtoročnou lyžiarskou sezónou. Lyžiari nemusia trúchliť, pretože ešte počas tohto dňa a aj v ten nasledujúci si môžu vychutnať pravú jarnú lyžovačku v tomto rodinnom stredisku. „Zimnú sezónu máme úspešne za sebou a aj tento rok môžeme konštatovať rastúci záujem a návštevnosť v stredisku. V tomto roku lyžiarske stredisko Ski Tále navštívilo viac ako 25 000 lyžiarov.“,povedal Ľuboš Ďurinďák, generálny riaditeľ Tále Ski, Golf & Hotel Resort***.

O plné bruška sa postarajú šéfkuchári z Hotela Partizán****, ktorí pripravia grilované špeciality, guľáš a pre deti i sladké dobroty. Domácu kuchyňu z vlastného chovu prídu predstaviť zbojníci zo  Salaša Zbojská, takže núdza nebude ani o výborné syry, bryndzové, či syrové halušky, klobásky a jaterničky.

Malých i veľkých očarí pohľad na jarné ,,novorodeniatka" z Ajax farmy Hotela Partizán, ktorí pripravia kontaktnú minizoo s kozičkami, teliatkami, ovečkami, ale poskáču si tu i zajačiky, húsatka, kačiatka a morky. Umenia našich predkov predstavia remeselníci z regiónu, tešiť sa môžete na ukážky a výrobky z dreva, prútia, košíky, drevené hračky, jarné aranžmá, oblečenie z modrotlače, ľanu s ľudovým vzorom a výšivkami, vankúše, obrusy  a ručne maľované drevené predmety, obrazy dreveníc, ale aj maľovanie kraslíc a nebude chýbať ani pletenie korbáčov. Predstaví sa Múzeum miniatúr z Pohorelej. 

Program spestrí a bude ním sprevádzať moderátor Marek Poliak, ktorý si pripravil (ne)tradičné veľkonočné súťaže. Odmenou pre každé dieťa bude maľovanie na tvár!

Vstupné bude tento rok zadarmo a návštevníci s Kartou Horehronca a Horehronie Card budú mať zadarmo aj dopravu  a to z Brezna, Mýta pod Ďumbierom a Bystrej podľa platného grafikonu.