BYSTRÁ 20. augusta 2018. Veľkolepé uvedenie nového amfiteátra do života. Skvelé koncerty s najlepším publikom či famózny ohňostroj! V sobotu sa Bystrianska dolina zmenila na koncertné mestečko plné hudby, jedla a dobrej zábavy, pretože sa konali Turistické dni Horehronia & Dni obce BYSTRÁ!

 

Amfiteáter úspešne prežil svoje prvé koncerty! „Som veľmi rád, že nový amfiteáter má za sebou prvé a zároveň veľké a úspešné podujatie, ktoré však bolo len začiatkom. Verím, že amfiteáter bude pravidelne využívaný a obyvatelia ako aj návštevníci regiónu budú radi navštevovať ďalšie podujatia a spolu s nami sa budú tešiť z jeho existencie.“, povedal Marian Alberty, starosta obce Bystrá.

 

Hviezdne hudobné zloženie! Horehronský, ľubozvučný folklór v prevedení  FS Mostár, regionálny umelci z kapely Oblastné skutočnosti, dobre známy Polemic či hviezdny IMT SMILE. „Umelecké výkony boli výborné a nadšené publikum bolo toho dôkazom. Podujatia sa zúčastnilo viac ako 2500 ľudí čo je bez pochýb najvyšší počet ľudí v Bystrej vôbec.“, dodal Martin Alberty, riaditeľ SMALL production, ktorá je spoluorganizátorom podujatia.

 

Dosť zážitkov pre všetkých! Smiech, dobrá nálada a radostné výkriky sprevádzali sobotňajší deň a zároveň najväčšie podujatie tohto roka v rekreačnej oblasti. Počas dňa si návštevníci mohli vychutnať tradičné, majstrovské halušky, degustovať kvalitnú kávu prestížnej značky, otestovať prémiové elektrobicykle, či predvádzacie automobily značiek Mercedes-Benz & KIA. Skákacie atrakcie boli plné detskej radosti a spokojnosti. „Ponúkala sa aj možnosť potešiť svojich blízkych drobnosťou z remeselného trhu alebo z nového Turisticko-informačného centra HOREHRONIE v Bystrej.“, dodala Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

 

padlo na oblohe! Po hlavnom programe večera nastala na chvíľu úplná tma. No po pár sekundách sa tmavá obloha premenila na padlo na oblohe. S iskrami v očiach dav ľudí sledoval rozmanité farby a obrazy, ktoré vytváral famózny ohňostroj. Už teraz sa môžete tešiť na najbližšie podujatie, ktoré na seba nenechá dlho čakať.