V stredu (22.05.2019) sa uskutočnilo Stretnutie ubytovateľov a subjektov pôsobiacich v CR na Horehroní k prichádzajúcej letnej sezóne. 

Produkty Leta 2019

v dňoch 21. a 22.5. 2019 sme si spoločne predstavili na stretnutí ubytovateľov v Brezne a na Šumiaci novinky letnej sezóny 2019 na Horehroní.

Leto sa bude niesť v znamení vlakov, k top produktom sme zaradili i novinku Horehronský expres, ktorý bude jazdiť počas letných prázdnin v piatky / soboty vo vybrané termíny z Brezna celým Horehroním až na Dedinky, Mlynky alebo na Salaš Zbojská, kde sa napojí na parnú zubačku do Tisovca. Už tradične bude jazdiť Čiernohronská železnička do Lesníckeho skanzenu.

Región sa stáva Bike & E-bike regiónom a ponúka aj tento rok 5 ebike požičovní, dostupných aj s odporúčanými okruhmi, cyklobusom a sprievodcom online www.cyklo.horehronie.sk

Aj túto letnú sezónu čaká návštevníkov kopec rôznorodých podujatí, medzi nimi Majstrovstvá Slovenska do vrchu a cyklopreteky Biketour Horehroním 2019, Fit Day na Táloch a v Brezne, či tradičné ľudové podujatia, prehľad nájdete v prezentácii a na www.horehronie.sk

Turisti môžu využiť dopravu zdarma so zľavovou kartou Horehronie card, dostupnou v legálnych ubytovacích zariadeniach alebo turisticko-informačných centrách.

Turisticko-informačné centrum Horehronie v Bystrej bude aj počas letných prázdniny otvorené od 8:00 do 18:00 a tvorivé dielne môžu rodiny s deťmi využiť počas Babičkinej letnej školy.