25.03.2019 HOREHRONIE. Jedinečné podujatie, ktorého cieľom bolo motivovať zdravých ľudí k aktívnemu pohybu a zároveň vôľa pomôcť tým, ktorí sú odkázaní na lekársku starostlivosť a nemocničné lôžko.

LIONS CLUB Brezno dlhodobo pomáha tým, ktorí to najviac potrebujú. Vďaka snahe členov a zapojeniu lyžiarov do verejných pretekov, ktoré sa konali 16. 02. 2019 v MÝTO SKI & FUN CENTRE, úspešne vyzbierali viac ako 3000,- €.

Z týchto finančných prostriedkov zakúpili 6 ks špeciálnych antidekubitných matracov, ktoré v pondelok 25. 03.2019 slávnostne odovzdal prezident LIONS CLUB Brezno Bc. Michal Kič spolu s majiteľom HOTELA PARTIZÁN****, ktorý prevádzkuje aj MÝTO SKI & FUN centrum, Ing. Michalom Kičom riaditeľovi Nemocnice s poliklinikou v Brezne Ing. Jaroslavovi Mačejovskému.

,,Antidekubitné matrace poslúžia pacientom na jednotke intenzívnej starostlivosti a na chirurgickom oddelení. Týmto krokom pomôžu dlhodobo ležiacim a pacientom v kritických stavoch vyvarovať sa nepríjemným preležaninám, ktoré sa ťažko hoja a spôsobujú ďalšie zdravotné komplikácie.“ uviedol Ing. Michal Kič.

 ,,LIONS CLUB Brezno má záujem naďalej pripravovať podujatia, ktorými motivuje širokú verejnosť k podpore a pomoci druhým a malými krokmi sa nám spoločne podarí urobiť veľké veci, na ktoré môžeme byť hrdí.“ doplnil prezident LIONS CLUBu Brezno, Bc. Michal Kič.