10.1.2019 Brezno. Študenti po prázdninách už zasadli do školských lavíc, rodičia opäť nastúpili do práce. Novoročné ohňostroje už odzneli a my si na Horehroní pripomíname, čo všetko sme počas zimných prázdnin zažili.

Narodeninová oslava najmladšej a najstaršej lanovky odštartovala zimné prázdniny vo veľkom štýle. V stredisku Jasná Nízke Tatry juh z Krupovej na Kosodrevinu sme oslavovali s bubnovou show priamo na svahu. Hustý sneh neodradil ani psie záprahy, ktoré celý deň vozili malých lyžiarov. Krv v žilách rozprúdila party v Aprés Ski bare. 

Krásne horehronské dievčatá na módnej prehliadke v tradičných krojoch, dobrá muzika, legendárne Muránske buchty, ľadové medvede na svahu, zábava s maskotmi, súťaže pre malých aj veľkých či jazda na vianočných poníkoch, toto všetko ste mohli zažiť na Krojovke na svahu, 26. decembra v Ski centre Mýto. 

Chladivé počasie neodradilo ani lokálnych remeselníkov a v amfiteátri na Bystrej ste 28. decembra mohli zažiť prvé Horehronské remeselné trhy. Chutný teplý punč a tradičné jedlá z farmy Hiadlovských zahriali nejedného návštevníka. Hudobno-tanečný program v podaní FS Kýčera, DSF Malá Kýčera, Ľudová hudba Nátura, vystúpenie Martina Vetráka a ďalších spríjemnili atmosféru remeselných trhov. Bodkou za celým podujatím bol veľkolepý ohňostroj. 

V sobotu 29. decembra lyžiarov na svahoch v Ski Resorte Tále zabavila ľudová hudba, animátori, súťaže a mini disco. Brušká lyžiarom a turistom naplnili sladké palacinky a grilované špeciality. Najväčším prekvapením dňa bolo vystúpenie Ondreja Kandráča. 

„Sme veľmi radi, že sme turistom počas zimných prázdnin mohli pripraviť 4 rôzne podujatia. Dúfame, že boli všetci spokojní a na Horehronie sa budú vracať s úsmevom nielen počas zimných prázdnin“ uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie. 

Video zostrih všetkých podujatí zo zimných prázdnin nájdete na:

https://www.youtube.com/watch?v=AFJ5zB1s3OM