Slovenský Hucul Klub

Slovenský Hucul Klub

Doslovný preklad slova hucul z rumunského jazyka je "zbojník". S históriou tohto koňa - zbojníka a putovania na huculských koňoch súvisí aj projekt Huculskej Magistrály. Pomocou projektu by chceli postupne návštevníkom autenticky "v sedle hucula" predstaviť súčastnosť aj minulosť hucula, ako aj samotného zbojníctva v regióne Horehronie. Trasa vedie zo Sihly cez Čierny Balog do sedla Zbojská, ale každým rokom sa rozširuje a organizuje i cezhraničné putovanie.
Huculský kôň, kedysi používaný ako nosič, má dnes nové uplatnenie - turistické jazdenie. Hucul je ozvlášť vhodný. Predurčuje ho k tomu jeho kľudná povaha a neľakavosť v neznámom teréne. Pevné chody a rozvážnosť pohybu sú zárukou zdolania aj ťažších terénov s jazdcom začiatočníkom.

Slovenský Hucul Klub ponúka: vychádzky do prírody, jazdenie na jazdiarni, 10h jazdecký výcvik, putovanie na koni, týždenné letné detské jazdecké kurzy, konský hotel, vodenie detí, školské výlety, firemné akcie, horsemanship semináre, poradenstvo o chove hucula, zbojnícka škola (vrhanie nožom, streľba z luku)