Počas nadchádzajúcich troch týždňov, kedy všetkým školákom odštartujú jarné prázdniny a spolu s nimi aj očakávané rodinné dovolenky strávené na lyžiarskych svahoch a bežkárskych trasách, sa opäť môžu držitelia regionálnej zľavovej karty Horehronie Card tešiť na nezabudnuteľný zážitok v podobe degustácie regionálnych destilátov.

Tri štvrtkové večery, konkrétne 24. február, 3. a 10. marec 2022 so začiatkom o 17:00 hodine, sa v priestoroch Turisticko-informačného centra Horehronie v obci Bystrá uskutočnia degustácie jedinečných regionálnych destilátov nezameniteľnej chute, vďaka ktorým každý účastník spozná ostrejšie chute Horehronia. Výroba destilátov prebieha priamo v Breznianskom liehovare, ktorý je vo vlastníctve rodiny Janštovcov, situovaný v miestnej lokalite Lúčky.

Registrácia na opisované podujatie je nutná min. 48 hodín vopred, a to na stránke www.horehronie.sk, na ktorej záujemcovia rovnako nájdu všetky bližšie informácie o podujatí. Tiež pripomíname, že výlet je možný len pre osoby staršie ako 18 rokov a držiteľov Horehronie Card!

Každý zo záujemcov sa môže do TIC Horehronie zaviesť tam i naspäť bezplatne skibusom, ktorý svoju jazdu začína v Krupovej, na južnej strane Chopku. Trasou odtiaľ môžu ďalší zaregistrovaní záujemcovia pristupovať z jednotlivých ubytovacích zariadení situovaných v rekreačnej oblasti Tále a v Bystrianskej doline, podľa platného grafikonu. Jeho cieľovou zastávkou je parkovisko pri Bystrianskej jaskyni, z ktorého to je do TIC Horehronie už len na skok.

V degustačnej miestnosti bude pripravený pre všetkých návštevníkov zaujímavý program, ktorý bude pozostávať z odborného výkladu k degustovaným destilátom, zo samotnej ochutnávky až deviatich druhov regionálnych Saber destilátov a z voľnej zábavy spojenej s pochutnaním si na regionálnych údeninách a mäsových výrobkoch.

Z palety destilátov budete mať tú možnosť degustovať aj špeciálne druhy ako Palantír Borovičku a Palantír Smrekovičku, ktoré sú ocenené svetovo i regionálne, prostredníctvom regionálnej značky - Regionálny produkt Horehronie. V tomto prípade sa máte naozaj na čo tešiť!

 

saber_destilatbus_1
saber_destilatbus_2
saber_destilatbus_3
saber_destilatbus_4
saber_destilatbus_5
saber_destilatbus_6
saber_destilatbus_7
saber_destilatbus_8