Nechajte sa inšpirovať zaujímavými tipmi na výlety pre rodiny s deťmi, ktoré nie len zabavia! Na svoje si zaručene prídu hlavne držitelia regionálnej zľavovej karty Horehronie Card, ktorá Vám zabezpečí, že si región, vďaka množstvu výhod a zliav, užijete ešte o čosi viac!

Jesenné prázdniny sú predo dvermi a v spojitosti s nimi aj otázka, aký program počas nich vymyslieť deťom? Ich termín pripadá na 30. - 31. 10. 2023 a s utorkovým Sviatkom všetkých svätých (1. 11. 2023)  čaká deti spolu až 3 dní voľna od školských povinností. 

 

Aktívne strávené jesenné prázdniny

Využite našu ponuku dvoj – alebo štvorkolesových ekologických dopravných prostriedkov! Horské e-biky a e-kolobežky sú skvelým parťákom na objavovanie nespočetných kilometrov cyklotrás či lesných cestičiek, ktoré VÁM ponúknu úchvatné výhľady na sfarbenú panorámu Nízkych Tatier. Naopak dobrodružná jazda na Horehronských cyklodrezinách Vám zabezpečí nezabudnuteľné zážitky, ktoré len tak inde nezažijete. Tak rezervujte si ich už teraz na www.cyklo.horehronie.sk a prejdite spolu s nami na zelenú v prospech našej planéty! 

Ak ste si aj Vy výrok múdrych grékov: ,,V zdravom tele, zdravý duch!“ vzali k srdcu, tak prirodzený pohyb na čerstvom vzduchu je tou najlepšou voľbou. Nabaľte desiatu či iné občerstvenie a vykročte do prírody smer náučné chodníky či turistické trasy, ktoré Vás dovedú za panoramatickými výhľadmi alebo k horským chatám a útulniam, či k iným turisticky vyhľadávaným bodom. Ich pestrú paletu nájdete na www.horehronie.sk v sekcii Tipy na výlety. 

 

Keď ožívajú legendy či poverové rozprávania

Magický 28. a 31. október 2023 sa už blíži a spolu s ním aj obľúbené zážitkové podujatie pod názvom Tajuplné bytosti alebo Kto po nociach chodí, ktoré sa uskutoční v Horehronskom múzeu, v Meštianskom dome č. 13, aby Vám vo svojich zhmotnených predstavách ohlásilo blížiacu sa zimu a zvyky s ňou spojené. Vstúpte na miesto s nádychom dedinských tradícií, dýchajúce odkazmi predkov i akýmsi závanom čarov. Dobrých i zloprajných. Objavte tajuplné bytosti Runu, Moru a Poludnicu ako súčasť niekdajšieho života so závanom tajomna a čarov. Spoznajte zvykoslovie, „zaručené recepty na strigônske kúsky“ a silu vetrom odviatych múdrostí predošlých generácií na Horehroní. Zážitok je potrebné rezervovať si min. 48 hodín pred plánovaným dátumom konania na www.zahoramizadolami.sk

 

Káva v útulne zariadených priestoroch spojená s nterakciou

Turisticko-informačné centrum Horehronie v obci Bystrá Vás vo svojich priestoroch, ako v interiéri, tak aj exteriéri, srdečne privíta a poskytne pestrú paletu svojich služieb. Okrem typických služieb ako sú tipy na výlety a predaj regionálnych suvenírov, Vám zamestnanci naservíruje lahodnú kávu, makovú štrúdľu či iný zákusok, ktorý si môžete vychutnávať pri čítaní pútavej poézie či prózy od autorov, ktorí na Horehroní žili či pôsobili. V letnej záhrade nájdete Včeliu cestičku pozostávajúcu zo siedmich nových interaktívnych prvkov, ktoré sú tematicky zamerané na prírodu a zvieratá. Ústrednou kreslenou postavou, ktorá sprevádza deti malým chodníkom s tabuľkami, je včielka Margarétka. Jej otázky a hádanky navádzajú deti k spoznávaniu prírody, kvetov, rastlín, jedlých kríkov, byliniek a zvierat nachádzajúcich sa nielen v záhrade infocentra, ale i na prechádzke v lese alebo na lúke v prírode. Radi Vás privítame v dňoch 28.10. – 1. 11. 2023 od 9:00 do 15:00 hod.

 

Za zážitkami, zábavou, poznávaním a ralaxom

Viete si predstaviť, že by ste si po návrate z dovolenky vychutnávali svoj obľúbený čaj alebo kávu z vlastnoručne vyrobenej šálky? Táto predstava sa môže stať skutočnosťou vďaka keramickému workshopu ,,Zašpiň si ruky a vyčisti hlavu", ktorý ponúka cestovná kancelária STEY v obci Polomka. Okrem workshopu môžete absolvovať Pozorovanie divočiny a poznávanie tajov prírody, či prechádzku okolo Dobročského pralesu vďaka komentovanému sprevádzaniu, ktoré sa uskutočňuje v zmysle zásad ekoturizmu pod záštitou OZ Vydra - Vidiecka rozvojová aktivita.

Ak hľadáte zábavu spojenú s pohybovou aktivitou, a to aj v čase nepriaznivého počasia,  BOUNCE PARK 17 v B. Bystrici je tým správnym miestom. Najväčší športovo-zábavný park na Slovensku poskytuje na ploche 4000 m2 viac ako 50 rôznych atrakcií, od trampolín, lezeckých stien, detských atrakcií až po multifunkčné ihrisko s umelou trávou. Významným miestom je aj Double Red Cars Museum, ktoré je jedno z najväčších múzeí športových a exotických áut v strednej Európe, situované priamo v Brezne. Na piatich podlažiach, rozdelených podľa dekád, vám ponúkne to najlepšie z oblasti motošportu.

Po celodennom dni sa Vám konečne naskytuje priestor na zaslúžený oddych a relax, ktorý si môžete užiť v moderne vybavených wellness centrách, ktoré sú súčasťou viacerých ubytovacích zariadení, alebo si objednajte profesionálne mobilné masáže od spoločnosti Masáže Tatry, pričom maséri prídu priamo k Vám domov, na chatu alebo apartmán a postarajú sa o Vaše blaho.

 

Ešte viac tipov na výlety nájdete TU.

jesenne_prazdniny_clanok_1
jesenne_prazdniny_clanok_3
jesenne_prazdniny_clanok_4
jesenne_prazdniny_clanok_5
jesenne_prazdniny_clanok_6
jesenne_prazdniny_clanok_7
jesenne_prazdniny_clanok_8
jesenne_prazdniny_clanok_9