Penzión Hradisko

Penzión Hradisko

Ubytovanie

Penzión Hradisko leží na úpätí Nízkych Tatier v katastri obce Nemecká nad Hronom v časti zvanej Sviniarka. Je to odľahlé miesto skryté v tatranskej doline, avšak len 2 km od hlavnej cesty č. 66 Banská Bystrica – Brezno.

Penzión poskytuje plnohodnotné ubytovanie a stravovanie pre 48 osôb. Všetky izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením. Jedáleň s barom je vhodná i na spoločenské podujatia, rôzne oslavy, stretnutia a firemné večierky. V prízemí je malá spoločenská miestnosť. Vonku altánok s otvoreným ohniskom na grilovanie a tenisový kurt.

Penzión Hradisko je taktiež veľmi vhodný pre športové kluby na sústredenia a tréningové pobyty. Poskytuje dokonalé zázemie pre športovcov a to vo veľmi prijateľnej cene.

Penzión Hradisko bol uvedený do prevádzky v roku 1994. Od roku 2014 po zmene majiteľa je spoločnou prevádzkou s motorestom Nemecká, vzdialeným 4 km od penziónu. V súčasnosti prechádza postupnou rekonštrukciu, ktorej snahou je zabezpečiť moderné a nízkonákladové ubytovanie a stravovanie európskeho štandardu.

Dovolenka na Hradisku


Okolím penziónu Hradisko sú Nízke Tatry a Poľana, ktoré sú vyhľadávanou destináciou pre aktívnych dovolenkárov. Turisti, cyklisti, ale i vodáci si v blízkom okolí prídu na svoje. V lete sa obľúbenou činnosťou stáva zber lesných plodov a rybolov, v zime lyžovanie. Areál biatlonu v Osrblí je vzdialený len pár kilometrov, ako aj lyžiarske strediská Tále, Mýto pod Ďumbierom a Chopok juh. V neďalekom Čiernom Balogu nájdete známu Čiernohronskú železničku a jedinečný lesnícky skanzen. Milovníkov histórie poteší návšteva hradu v Slovenskej Ľupči, len 25 km vzdialené historické jadro Banskej Bystrice alebo viaceré pamätníky a múzejné expozície SNP. Verejnosti je sprístupnená Jaskyňa mŕtvych netopierov a Bystrianska jaskyňa.

Azda najväčšou letnou atrakciou je splav Hrona zabezpečovaný v našej réžii. Lodenicu máme v sesterskej prevádzke v motoreste Nemecká vzdialenom len 4 km od penziónu Hradisko.

Ďalšie v kategórií