BYSTRÁ (5. júla 2018) - Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE prináša aj do aktuálnej letnej sezóny množstvo noviniek, produktov či služieb na zvýšenie atraktívnosti regiónu. Horehronie má nové turisticko-informačné centrum REGIÓN HOREHONIE.  V najnavštevovanejšej rekreačnej oblasti na Horehroní sa 12. júla 2018 posúva informovanosť a služby v regióne vpred. Slávnostné otvorenie Turisticko-informačného centra REGIÓN HOREHRONIE sa bude konať o 15tej hodine.

 

Otvorenie TIC Horehonie je významných krokom pre región. „Vďaka možnosti bezprostrednej komunikácie s návštevníkmi regiónu, ubytovacími zariadeniami, podnikateľmi či obyvateľmi dokážeme zabezpečiť lepšiu a efektívnejšiu informovanosť o aktivitách v celom regióne a tak dokážeme aj uspokojiť dopyt vo väčšej miere. V neposlednom rade aj vývoj produktov destinácie tak bude ešte viac zodpovedať potrebám trhu.“, povedal Ing. Ľuboš Ďurinďák, predseda predstavenstva OOCR REGIÓN HOREHRONIE a generálny riaditeľ Tále Ski, Golf & Hotel Resort***.

 

Infocentrum sa nachádza v obci Bystrá. „Naša obec je vstupnou bránou do Bystrianskej doliny je pre  turistov atraktívna, no takáto služba našim návštevníkom aj domácim obyvateľom chýbala, preto som sa rozhodol podporiť myšlienku zriadenia infocentra.“,povedal Marian Alberty, podpredseda predstavenstva OOCR REGIÓN HOREHRONIE a starosta obce Bystrá.

 

TIC HOREHRONIE je svojim prevedením jedinečný. Drevený exteriér aj interiér, nábytok z paliet, prvá ale netradičná wifi zóna v regióne a množstvo ďalších prekvapení ukrývajú práve priestory infocentra. Množstvo propagačných materiálov z celého regiónu dopĺňajú aj lákavé suveníry či iné horehronské produkty.

„Vďaka podpore a spolupráci zo strany Banskobystrického samosprávneho kraja sa náš tím ľudí rozrástol o dvoch odborníkov v cestovnom ruchu. Horehronie sa tak môže tešiť koordinátorovi rozvoja a koordinátorovi marketingu v oblasti cestovného ruchu. Verím, že personálna posila prinesie do regiónu nové ďalšie produkty, nápady, kreatívne a úspešné marketingové kampane a PR celého regiónu.“, povedala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Rizdoňová Hlásniková.