Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE spolu s predstaviteľmi členských obcí v subdestinácii Dolné Horehronie slávnostne otvorili nové turisticko-informačné centrum. Od dnešného dňa tak budú môcť v jeho zrekonštruovaných priestoroch vítať návštevníkov regiónu.

Dolné Horehronie je oblasť regiónu Horehronie, pod ktorú spadajú samosprávy rozprestierajúce sa od Slovenskej Ľupče až po Valaskú. Pokladá sa teda za pomyselnú vstupnú brána do regiónu, a to z prístupnej cesty v smere od Banskej Bystrice. V rámci opisovanej subdestinácie, konkrétne v obciach Brusno, Nemecká, Jasenie a Predajná sú subjekty, ktoré s OOCR REGIÓN HOREHRONIE aktívne spolupracujú a spolupodieľajú sa na tvorbe produktov a služieb cestovného ruchu. Aj vďaka tejto skutočnosti vznikla potreba vytvoriť nové turisticko-informačné centrum, ktoré bude vyhľadávaným bodom, jednak zo strany turistov, ale aj zo strany podnikateľských subjektov a miestnych aktérov pôsobiacich v cestovnom ruchu, či členov obecných zastupiteľstiev. Priestory infocentra sa tak pre nich stanú pracovným miestom, kde sa budú spoločne stretávať za účelom plánovania rozvojových aktivít subdestinácie, ktoré sú nositeľom spoločného cieľa – rozvoja cestovného ruchu.

Turisticko-informačné centrum Dolné Horehronie sídli v Brusne, známe pre širokú verejnosť najmä pre kúpeľný cestovný ruch, služby ktorého sú poskytované v miestnych Kúpeľoch Brusno. Priestory infocentra sa nachádzajú v historickej budove, ktorá bola kedysi miestom bývalej základnej umeleckej školy. Dnes táto budova nesie názov Dom umenia a tradičných remesiel, čo vystihuje myšlienku infocentra, ktoré bude prostredníctvom svojich produktov prezentovať lokálne tradície a ručnú prácu remeselníkov, držiteľov regionálnej značky – Regionálny produkt Horehronie.

Okrem štandardných služieb vyplývajúcich z cestovného ruchu, tu návštevníci nájdu ponuku kaviarenských služieb v podobe servírovania kávy z Banskobystrickej pražiarne The Coffee Factory, minerálnej vody Brusnianka z prameňa Ondrej, vyvierajúci v kúpeľnom parku Brusno, ako aj poctivých zákuskov z cukrárenskej prevádzky v Kúpeľoch Brusno. Prevádzka infocentra bude spravovať aj jednu z partnerských cyklopožičovní v regióne, v ktorej si záujemcovia budú môcť zapožičať výkonné terénne elektrokolobežky českej značky Hugo Bike Sunny X s náležitým príslušenstvom. Ich rezerváciu tak môžu vykonať osobne na mieste alebo prostredníctvom online rezervačného systému na cyklo.horehronie.sk

Slávnostné otvorenie turisticko-informačného centra pozostávalo z prestrihnutia stužky zo strany predstaviteľov OOCR REGIÓN HOREHRONIE, ako aj príslušných obcí, ďakovných slov a povzbudivých príhovorov v podobe prípitku, ktorý symbolizoval oslavu ďalšieho úspechu v regióne. Po oficiálnych úkonoch sa uskutočnila prezentácia plánu rozvojových  aktivít  pre starostov a členov obecných zastupiteľstiev na najbližšie obdobie a budúci rok, na základe ktorého následne vznikol  priestor na otvorenú diskusiu v podobe otázok, návrhov a názorov.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.

 

2022_10_09_TS_Otvorenie_infocentra_Dolne_Horehronie_2
2022_10_09_TS_Otvorenie_infocentra_Dolne_Horehronie_3
2022_10_09_TS_Otvorenie_infocentra_Dolne_Horehronie_4
2022_10_09_TS_Otvorenie_infocentra_Dolne_Horehronie_5
2022_10_09_TS_Otvorenie_infocentra_Dolne_Horehronie_6
2022_10_09_TS_Otvorenie_infocentra_Dolne_Horehronie_7
2022_10_09_TS_Otvorenie_infocentra_Dolne_Horehronie_8
2022_10_09_TS_Otvorenie_infocentra_Dolne_Horehronie_9