Nedeľa 2.6.2019 sa niesla v znamení e-bajkových výstupov na najvyšší cyklobod Slovenska - Kráľovu hoľu a na tretí najvyššie položený hrad na Slovensku – Muránsky hrad.

 

Vysokohorské prostredie, panoramatické výhľady, adrenalínové zjazdy a výborné jedlo, to všetko zažili návštevníci 3.ročníka otvorenia e-bike sezóny v Šumiaci.

I tento rok sa podujatie začalo slávnostným príhovorom a občerstvením počas ktorého  nechýbali ani originálne dobroty podľa tradičnej receptúry. S plne nabitými e-bikovými tátošmi sa pelotón vybral na najvyšší cyklisticky sprístupnený vrch na Slovensku. Návštevníci si na e-bikoch a e-fatbikoch užívali prekrásne ničím nerušené výhľady na celú Horehronskú dolinu a Vysoké Tatry.

Po tomto výstupe ich v Pohostinstve po úbočou čakal skvelý obed, možnosť nabitia batérií a už sa stačilo len rozhodnúť, či sa na Muránsky hrad pôjde kratšou alebo dlhšou trasou. Skupina sa rozdelila na dve aby sme vyhoveli všetkým. Po oprave jedného defektu na Chate pod hradom sa cyklisti spoločne vrátili do Šumiacu, kde tento náročný deň ukončili veselou vravou a ochutnávkou domáceho tiramisu.

Veríme, že sa stretneme na tejto vynikajúcej akcii i budúci rok.  

Fotogaléria z podujatia

2019_06_03_ebike_sumiac
2019_06_03_ebike_sumiac_2
2019_06_03_ebike_sumiac_3
2019_06_03_ebike_sumiac_4