9.7.2019 Horehronie. Lyžiarske stredisko v Mýte pod Ďumbierom sa teší obľube už niekoľko desaťročí. Avšak v roku 2019 prišiel čas na rázne zmeny a zjazdovať sa bude aj v lete. Od júla tohto roku bude prvýkrát v letnej sezóne otvorený nový Bike park a 4-sedačková lanovka pre malých i veľkých turistov.

Zásluhou nových majiteľov, hotelierskej rodiny Kičovcov z hotela Partizán**** sa prebudil život nielen v lyžiarskom stredisku, ale s cieľom rozširovania aktivít cestovného ruchu v regióne Horehronie počas celého roka, sa od júla môžu návštevníci tešiť prevádzke strediska prvýkrát aj v lete. Už tento piatok sa totiž otvára nový a jediný Bike park na Horehroní. Vždy perfektne upravené svahy pre začiatočníkov aj skúsených lyžiarov sa pod zelenou trávou a rozsiahlymi terénnymi úpravami majstrov ,,bajkerov“ zmenili na dlho očakávaný raj pre horských cyklistov všetkých náročností.

,,Toto si nemôžete nechať ujsť!“ pozýva riaditeľ hotela Partizán**** Bc. Michal Kič na veľkolepé otvorenie Bike parku: ,,Buďte medzi prvými, ktorí vyskúšajú náš nový Bike Park. Okrem slávnostného spustenia sa môžete tešiť na sprievodný program s moderátorom Marekom Poliakom, DJa Maxi, animátorov ViBa a na zvýhodnenú cenu celodenného lístka na lanovku. K dispozícii budú trate FREERIDE, DOWNHILL, FAMILY trať pre začiatočníkov, PUMPTRACK a detská prekážková trať Kids skill trail.“

Bike park ponúka 5 tratí na zjazdové bicyklovanie rôznych náročností s dĺžkou viac ako 6 km, špičkový pumptrack a rozsiahly kids skill trail pre všetky vekové kategórie. Mýto, Ski & Bike centrum ponúka taktiež 4-sedačkovú lanovku nielen pre cyklistov, ktorá návštevníkov vyvezie na hrebeň s krásnym panoramatickými výhľadmi na Nízke Tatry, odkiaľ je na dosah Breznianska skalka s výhľadom na Slovenské Rudohorie.

Návštevníci sa môžu občerstviť priamo na vrchole v turistickej Dedečkovej chate alebo pri hlavnej stanici v Reštaurácii pod svahom s terasou a pohľadom na dobrodruhov zdolávajúcich trialy. Tu nájdu cyklisti aj profesionálny servis bicyklov a taktiež požičovňu bicyklov a elektrobicyklov, či príslušenstva. V blízkosti sa rodiny s deťmi môžu zabaviť v domácej minizoo na Ajax farme.

Sme najmä nesmierne radi, že máme v našich kruhoch, tak aktívnych členov, ktorí sa zasluhujú rok čo rok o rozvoj turizmus v celom regióne Horehronie a sú tak prínosom nielen pre turistov, ale aj domácich obyvateľov, ktorým vytvárajú čoraz viac pracovných miest rôznych pozícií. Stredisko Mýto, Ski & Bike centrum ožilo už v zime, a na letnú sezónu sa tešíme ešte viac, preto sem smeruje aj náš Cyklobus a Tourbus pre návštevníkov zdarma.“ uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

,,V radoch stoja už nadšenci a cyklisti, ktorí sa nevedia dočkať vytúženého Bike parku a preto napäto očakávame počet bajkerov, či turistov, ktorí k nám zavítajú a zároveň budeme  zvedavo čakať na výsledky a porovnanie zimnej a letnej sezóny, či sa nedajú bajkeri zahanbiť a obrazne povedané rozvalcujú údaje o návštevnosti a potenciále letnej sezóny v podhorí.“ uviedla Mgr. Kristína Šajgalíková, marketing manager oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Fotogaléria z otvorenia Bike Parku:

Otvorenie_Bikepark_Myto_Ski_Bike_1
Otvorenie_Bikepark_Myto_Ski_Bike_10
Otvorenie_Bikepark_Myto_Ski_Bike_11
Otvorenie_Bikepark_Myto_Ski_Bike_12
Otvorenie_Bikepark_Myto_Ski_Bike_13
Otvorenie_Bikepark_Myto_Ski_Bike_14
Otvorenie_Bikepark_Myto_Ski_Bike_15
Otvorenie_Bikepark_Myto_Ski_Bike_16
Otvorenie_Bikepark_Myto_Ski_Bike_17
Otvorenie_Bikepark_Myto_Ski_Bike_2
Otvorenie_Bikepark_Myto_Ski_Bike_3
Otvorenie_Bikepark_Myto_Ski_Bike_4
Otvorenie_Bikepark_Myto_Ski_Bike_6
Otvorenie_Bikepark_Myto_Ski_Bike_7
Otvorenie_Bikepark_Myto_Ski_Bike_8
Otvorenie_Bikepark_Myto_Ski_Bike_9