Región Horehronie, s jeho pomyselnou vstupnou bránou, mestom Brezno, bude opäť hostiť športovcov na medzinárodnej až svetovej úrovni, pri príležitosti konania sa Majstrovstiev Európy a Majstrovstiev sveta v kolkoch. Organizátorom športového podujatia je Slovenský kolkársky zväz.

V termíne od 16. mája do 1. júna 2024 budú v Brezne prebiehať Majstrovstvá Európy a Majstrovstvá Sveta v športovej disciplíne s názvom kolky. Samotné súťažné kolá, ako aj slávnostné otváracie a záverečné ceremónie šampionátu, sa budú odohrávať v Aréne Brezno.

Podobné majstrovstvá sa uskutočnia v samotnej histórii Slovenska už po druhýkrát, keď naposledy sme mali poctu toto podujatie organizovať v roku 2007 v Košiciach, v Steel aréne. Majstrovstvá sa uskutočňujú každoročne v inej hostiteľskej krajine a pre rok 2024 pripadla táto udalosť opäť Slovensku, po tom ako  v roku 2019 podal Slovenský kolkársky zväz požiadavku na organizáciu počas konferencie WNBA v Belehrade.

Slovenský kolkársky zväz (SKoZ) v zastúpení Prezidentom – Doc. JUDr. Štefanom Kočanom, Viceprezidentom pre organizáciu MS a marketing – Danielom Mócom, Viceprezidentom pre zahraničné vzťahy a pre legislatívu – Ing. Pavlom Kühnelom a Riaditeľom mediálneho útvaru – Pavlom Duračkom, si dovolili v dnešný deň zorganizovať tlačovú konferenciu pre prítomných novinárov a zástupcov mediálnych odvetí, na ktorej ich informovali o detailoch pripravovaného podujatia, ako aj o samotnej športovej disciplíne.

Na pripravovaných podujatiach je predpokladaná účasť športovcov zo 17 krajín. Na Majstrovstvách Európy je predpokladaných 100 štartujúcich a 80 členov, ktorí budú súčasťou realizačného a sprievodného personálu. Na Majstrovstvách sveta juniorov sa predpokladá 150 štartujúcich športovcov a 80 členov realizačného a sprievodného personálu. Pre Majstrovstvá sveta dospelých sa predpokladá 150 štartujúcich reprezentantov z jednotlivých krajín a 80 členov realizačného a sprievodného personálu. Celkovo 640 hráčov a členov delegácií.

O majstrovstvá v kolkoch v Brezne je zo strany hráčov, resp. kolkárskej verejnosti obrovský záujem. Z toho dôvodu sa predpokladá vysoká účasť obecenstva zo strany slovenských kolkárov, fanúšikov z jednotlivých klubov, ale aj z blízkeho zahraničia. Počas odohrávania sa šampionátu bude v Aréne Brezno zriadený aj FAN-SHOP, kde si budú môcť návštevníci zakúpiť rôzne upomienkové predmety či suveníry s kolkárskou tematikou. 

,,Pevne veríme, že tieto podujatia budú prebiehať vo vysokej kvalite a očakávame kvalitné športové výsledky. V spolupráci s našimi reklamnými partnermi budeme z týchto podujatí vysielať aj Live prenosy pomocou streamu cez mediálne kanále či RTVS.“ uviedol viceprezident pre organizáciu a marketing MS v kolkoch, Daniel Móc.

Všetky aktuálne informácie k samotnému programu a výsledkom nájdu záujemcovia na webovej stránke www.wmbrezno2024.sk

 

Podujatie je realizované s finančnou podporou Ministerstva cestovného ruchu a športu Slovenskej republiky.

MS_kolky_1
MS_kolky_2
MS_kolky_3
MS_kolky_4
MS_kolky_5
MS_kolky_6
MS_kolky_7
MS_kolky_8