Vstúpte spolu s nami do Ľadového mestečka, ktoré svoje brány otvorí už 15. decembra 2023. Námestie mesta Brezno sa totiž v zime premení na miesto, ktoré bude ako vystrihnuté z vianočnej rozprávky. Zaiste najväčším lákadlom bude exteriérové klzisko s bohatým kultúrnym programom.

Ľadové mestečko sa slávnostne rozsvieti v poobedných hodinách, kedy sa miestni obyvatelia, ako aj návštevníci regiónu, môžu tešiť na jedinečnú predvianočnú atmosféru. Okrem mobilnej ľadovej plochy, rozprestierajúcej sa v historickom centre, na viac ako 300 m, bude otvorenie sprevádzané bubnovou šou v podaní Campana Batucada a speváka Tomáša Bezdedu. Svoje nadanie na klzisku preukážu aj mladé hokejové talenty z HK Brezno.

Korčuľovanie bude pre verejnosť k dispozícií každý deň od 15. decembra 2023 do 7. januára 2024, a to v poobedných hodinách od 14:30 do 20:00 hod., v troch vstupoch. Pri ľadovej ploche sa bude nachádzať požičovňa korčúľ, v ktorej budú k dispozícii korčule ako pre deti, tak aj dospelých. Jej súčasťou budú aj pomôcky na učenie sa korčuľovania.

Atmosféru Ľadového mestečka bude dotvárať bohatý kultúrny program, ktorý sa bude konať vo vybrané termíny. Zaznejú známe slovenské, české i svetové piesne v prevedení kapely Hrdza, Kabát Revival či Queenmania. Súčasťou bude saxofónová show Saxany Sapietovej, minidisko Tárajka a Popletajky či tematické divadelné predstavenia Divadelného sveta. Odprezentujú sa aj domáce kultúrne telesá – na pódiu Spevácky zbor mesta Brezno, naopak na ľade IST Brezno so svojou krasokorčuliarskou exhibíciou. Program koncertov a vystúpení nájdete TU

Ubytovaní hostia v Bystrej doline sa budú môcť do mesta, ako aj späť, zviesť Klziskobusom, ktorý bude jazdiť podľa platného grafikonu. Jeho dopravné služby budú môcť bezplatne využiť len držitelia regionálnej zľavovej karty Horehronie Card (viac na www.card.horehronie.sk).

Počas zimnej sezóny bude pre verejnosť otvorené aj výdajné okienko Mestskej veže, kde sídli Infocentrum vo zvonici, ktoré bude poskytovať okrem predaja suvenírov aj predaj teplých nápojov. Tie si návštevníci môžu vychutnať v priestoroch terasy v tvare iglu, ktorá zapadá do celkového konceptu.

Všetky informácie o Ľadovom mestečku a jeho sprievodných aktivitách záujemcovia nájdu na webe www.horehronie.sk, www.brezno.sk a mobilnej aplikácií mesta Brezno.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky. 

 

Ladove_mestecko_2
Ladove_mestecko_3
Ladove_mestecko_4
Ladove_mestecko_5
Ladove_mestecko_6
Ladove_mestecko_7
Ladove_mestecko_8
Ladove_mestecko_9