KRUPOVÁ (5. marca 2018) – Už túto sobotu 10. marca 2018 na svahoch v Jasnej stretnete okrem lyžiarov aj krnohárov. Tradície, dobré jedlo, ľudová hudba a kroje budú súčasťou prvého ročníka veľkej ceny Jasnej. Preteky na krňačkách sú zábavným adrenalínovým zážitkom pre pretekárov, a taktiež výborným lákadlom pre divákov ako stráviť deň v krásnom horskom prostredí a povzbudiť nadšencov na krňačkách.

„Tradícia pretekov na starých saniach, ktoré naši predkovia používali na zvážanie dreva sa každoročne uchováva na viacerých miestach krásneho Horehronia. Tento rok si čaro histórie vychutnajú aj návštevníci Jasnej“ povedal prevádzkový riaditeľ LD Chopok juh, Ivan Temniak.

Na svoje si v sobotu určite prídu aj diváci, pre ktorých sú pripravené divácke zóny na
viacerých miestach pripravenej trate, odkiaľ budú môcť bezpečne povzbudzovať svojich favoritov. „Pretekári sa môžu tešiť na kvalitne pripravenú 2 500 metrov dlhú trať. Štart pretekov bude v lokalite Kosodrevina a cieľová zóna v lokalite Krupová. Prevýšenie 400 metrov je výzvou pre súťažiacich zo širokého okolia.“ upresnil predseda Slovenskej krnačkovej rady, Branislav Seleš.

Okrem pretekov na návštevníkov čaká ľudová hudba, remeselný trh, domáce jedlo a
výborná zábava. „Salaš Zbojská prinesie tradičnú kuchyňu a pochutnať si budete môcť na grilovanom prasiatku, jahňacinke, baraninke a klobáskach či vynikajúcich haluškách.

Na Krňačkových pretekoch nemôže chýbať Mužská spevácka skupina Krnohári a celý deň bude atmosféru umocňovať ľudová hudba Veselí chlapci z Horehronia a DJ Kero. Pretekmi ale aj bohatým programom návštevníkov prevedie moderátor Marek Poliak.“ doplnila výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného REGIÓN HOREHRONIE Petra Rizdoňová Hlásniková. 

Na podujatie a naspäť z neho sa pohodlne, bezpečne a ekologicky dopravíte skibusom z Brezna a Banskej Bystrice. Skibusy sú k dispozícii zdarma! Skibus z Brezna TU a z Banskej Bystrice TU. Bližšie informácie sa dozviete na www.jasna.sk alebo www.horehronie.net.