HOREHRONIE (18. júla 2018) – Neokukaná Kráľová hoľa zdolaná na elektrobicykli, tradičné šumiacké jedlo podávané v Šumiackej izbe, či jazda obľúbeným historickým vláčikom do Lesníckeho skanzenu vo Vydrovskej doline. A napokon miestne horehronské produkty a tradičné remeselné produkty v novootvorenom Turisticko-informačnom centre REGIÓN  HOREHRONIE!

"Návštevu predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja v našom regióne Horehronie vítame a tešíme sa jeho záujmu o rozvoj regiónu v oblasti cestovného ruchu“, povedal Ing. Ľuboš Ďurinďák, predseda OOCR REGIÓN HOREHRONIE. 

Predseda Lunter naprieč Horehroním! Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ján Lunter, vymenil 18. júla svoju kanceláriu za čerstvý horehronský vzduch. Na Šumiaci navštívil tradičnú Šumiacku izbu a Pohostinstvo pod Úbočou, kde ochutnal tradičné horehronské delikatesy a vypočul si krásne a zvučné tóny hlasov z regiónu.

Tradície a príroda v spojení s moderným e-bikom! Ján Lunter si dupol do pedálov a spoznával Horehronie zo sedadla elektrobicykla, ktoré sú na Horehroní veľmi rozšírenou atraktivitou pre domácich obyvateľov ale aj návštevníkov regiónu. „Jazda na elektrobicykli sa mi veľmi páčila a vidím túto atraktivitu ako cestu pre región pre prilákanie návštevníkov, ktorý chcú prežiť aktívnu dovolenku a spoznávať naše krásne Slovensko“, povedal Ján Lunter, predseda Banskobystrického samosprávneho kraja.

Predseda Lunter hravo zdolal najvyšší dostupný bod pre cyklistov na Slovensku!Po výstupe na Kráľovú hoľu si celý „cyklopelotón“ na čele s Jánom Lunterom vychutnával svieži vysokohorský vietor v spojení s tónmi horehronskej hymny. Pieseň „Na Kráľovej holi“ znela medzi štítmi Vysokých Tatier aj v našich srdciach.

Historický horehronský unikát! Čiernohronská železnica patrí medzi pýchy nášho regiónu a čaro tejto atraktivity spoznal aj Ján Lunter. Spoločne so zástupcami Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE. „Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline v spojení s jazdou vláčikom patrí medzi najobľúbenejšie výlety našich návštevníkov. Počas tohto leta sme pripravili pre návštevníkov aj novinku, ktorou je ASTROVLAK. Počas tohto organizovaného výletu budeme pozorovať hviezdy pred tradičnou dreveničkou z 19. storočia. Ešte väčší adrenalín výletu pridáva jazda železničkou nočným a tmavým lesom v Čiernom Balogu“. povedala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Rizdoňová Hlásniková.

TIC HOREHRONIE! Novootvorené TIC Horehonie je významných krokom pre región. TIC HOREHRONIE je svojim prevedením jedinečné. Drevený exteriér aj interiér, nábytok z paliet, prvá ale netradičná wifi zóna v regióne a množstvo ďalších prekvapení ukrývajú práve priestory infocentra. Množstvo propagačných materiálov z celého regiónu dopĺňajú aj lákavé suveníry či iné horehronské produkty. Predseda Ján Lunter si pochutil na mliečnych výrobkoch z Breznianskej mliekarne, liehovaru Saber Destilleriy ponúka aj v infocentre kvalitné liehoviny ako napríklad aj miestnu Hugánsku vodku. V infocentre nájdete pre potešenie aj široký výber magnetiek, šperkov, či iných suvenírov. Unikátnosťou sú aj výrobky z ručného papiera od spoločnosti Addy Slovakia.