Jaskyňa mŕtvych netopierov

Jaskyňa mŕtvych netopierov

Jediná sprístupnená vysokohorská jaskyňa situovaná v centre hrebeňa Nízkych Tatier stará 6000 rokov dostala svoje pomenovanie po tom, čo v nej speleológovia našli státisíce netopierich kostičiek. Chcete vidieť toto najväčšie pohrebisko netopierov aj vy? Vydajte sa preskúmať Jaskyňu mŕtvych netopierov!

Jaskyňa je situovaná pod najväčším vrchom Nízkych Tatier Ďumbierom, a dostaň sa k nej pohodlne môžete z chaty Trangoška, kde je možné zaparkovať si vaše auto. Ak ste si svoju návštevu vopred telefonicky objednali a ste njamä teplo a vhodne odetí a obutí, pokračovať môžete dva kilometre pešo turistickým chodníkom, ktorý vás priamo dovedie k malej chalúpke, ktorá je vstupnou bránou skrývajúcou tajuplné prírodné krásy jaskyne.

Jaskyňa ponúka niekoľko sprístupnených prehliadkových trás určených pre rôzne cieľové skupiny, avšak tou najnavštevovanejšou, vhodnou najmä pre rodiny s deťmi je exkurzia A. Táto trasa je dlhá jeden kilometer, doba jej trvania je približne hodina a pol a nájdete na nej skalné chodníky s lanovým trapézovým istením.
Poďte spojiť zdravú prechádzku lesom s dobrodružstvom jaskyne , ktorá je vraj domovom i tajomného chlpatého Yetiho.

GPS súradnice: 48.9252161N, 19.6390897E

Rezervácie do Jaskyne mŕtvych netopierov, z dôvodu nestabilného internetového pripojenia v horskej oblasti, vybavujeme telefonicky na t.č.: +421905135535.