BYSTRÁ 13. augusta 2018. Top podujatie leta už klope na dvere! Športové hry, nové infocentrum s ochutnávkou regionálnych produktov, najnovší amfiteáter v regióne a zvučné mená slovenských umelcov.V Bystrej to bude žiť! Už túto sobotu, v symbolický dátum 18.08.2018 vypuknú veľkolepé Dni obce Bystrá & Turistické dni Horehronia 2018 budú zároveň aj premiérovým podujatím na novom amfiteátri, ktorý vyrástol vedľa parkoviska pri Bystrianskej jaskyni a postupne k nemu pribudne nový multifunkčný komplex.

„Samozrejme vzhľadom na časové obmedzenie budú ešte amfiteátru chýbať detaily ako kamenný obklad a podobne, inak bude amfiteáter naplno pripravený na svoju otváraciu akciu“, konštatuje starosta obce Bystrá Marian Alberty.

Hviezdny program! Slávnostne podujatie otvorí starosta obce Bystrá v sobotu už o 14:00 hod. a hneď po jeho slovách sa bude Bystrianskou dolinou ozývať ľubozvučný folklór, v prevedení Folklórneho súboru Mostár a ľudovej hudby z Klenovca! „Hlavnú časť programu otvorí o 18:00 dobre známa skupina POLEMIC, po ktorej bude nasledovať lokálne hudobné zoskupenie – Oblastné skutočnosti, ktoré vystúpia v dvoch častiach o 19:00 a 22:00 hod.“, hovorí Martin Alberty riaditeľ SMALL production, ktorá je spoluorganizátorom podujatia.

Zlatý klinec programu! Nový amfiteáter vo večerných hodinách dostane svoju vstupenku do života koncertom IMT SMILE. Krstným otcom nového amfiteátra bude líder kapely IMT SMILE Ivan Tásler. Koncerty na amfiteátroch majú pre kapelu IMT SMILE svoje čaro, koncert pod Nízkymi Tatrami bude ich posledný tohtoročný koncert na amfiteátri. Kapela absolvovala veľmi úspešné amfiteátrové turné, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 30 000 ľudí.

Súťaže a atrakcie začnú už v piatok! V rámci podujatia sa bude konať tiež súťažný 4-boj o pohár starostu obce, ktorého predohrávka začne už v piatok popoludní a bude pokračovať v sobotu dopoludnia. Na návštevníkov čaká počas celého dňa množstvo súťaží o vecné ceny pre malých i veľkých, remeselný trh, predvádzacie vozidlá Mercedes-Benz & KIA. „Počas soboty bude možné dupnúť si do pedálov a otestovať elektrobicykle, ktoré si môžete prenajať v sieti až piatich požičovní v regióne, povedala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE v spolupráci s obcou Bystrá otvorili prvé Turisticko-informačné centrum REGIÓN HOREHRONIE (TIC HOREHRONIE) v Bystrej. „Infocentrum je veľkým prínosom pre región a už za ten krátky čas jeho fungovania vidíme, že svoj účel si plní a návštevníci regiónu tak dostanú kvalitné informácie o regióne pod jednou strechou“ povedal predseda predstavenstva OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Ľuboš Ďurinďák.

Dôležité informácie, ktoré netreba prehliadnuť„V sobotu do Bystrej zamieri určite veľký počet návštevníkov a preto všetkých dôrazne prosíme o rešpektovanie pokynov organizátorov a polície. Parkovacie plochy na parkovisku pri jaskyni budú obmedzené a preto sme zriadili záchytné parkovisko pod ČOV Bystrá, ktoré bude viditeľne označené. Samozrejme bude možné sa na podujatie dostať aj autobusmi SAD Zvolen podľa platného grafikonu a rovnako bude v tento deň premávať aj Tourbus Horehronie, podľa grafikonu, ktorý je zverejnený na webe ako aj v udalosti na facebooku. Vzhľadom na to, že sú sprísnené bezpečnostné nároky pri hromadných podujatiach a organizátor potrebuje mať prehľad o počte návštevníkov, bude priamo na mieste vyberané vstupné vo výške 5 eur a preto odporúčame prísť skôr. Od vstupného sú oslobodení obyvatelia s trvalým pobytom v obci Bystrá, súťažiaci, ktorí zaplatili štartovné a súťažili v 4-boji o pohár starostu obce, osoby ZŤP a deti do 15 rokov. Verím, že si každý návštevník prinesie dobrú náladu a odnesie si skvelý kultúrny zážitok“, dodávajú organizátori.