O tom, že región Horehronie je plný čarovných miest a zákutí niet pochýb, ale zachytiť ich v plnej kráse to je umenie, ktoré napĺňa život rodáka a dobrodruha Filipa Majerčíka!


Kto je Filip Majerčík?

Pochádzam z Dolnej Lehoty, malej dedinky ležiacej pod Nízkymi Tatrami v okrese Brezno. K fotografovaniu som sa dostal vďaka svojmu otcovi už v časoch analógovej fotografie. Okolitá krajina a láska k prírode ma veľmi inšpirovala a prebúdzala vo mne chuť tvoriť. Práve pri krajinárskej fotografii som sa naučil vnímať svetlo, ktoré je základným kameňom fotografie a začal som svet vidieť inak.

Ako sa z teba stal fotograf?

Od mojej záľuby sa odvíjal aj výber strednej školy. Študoval som odbor grafik digitálnych médií na SOŠ IT v Banskej Bystrici. Počas tohto obdobia som okrem učenia sa a písania prác budoval vlastnú značku pod mojim menom Filip Majerčík Photography. Po úspešnom ukončení štúdia,  som sa v roku 2015 fotografovaním začal živiť.

Čo pre teba fotografovanie znamená?

Aj napriek tomu, že ma fotografovanie živí, to pre mňa nie je len spôsob obživy. Baví ma tvoriť a zároveň mojou tvorbou robiť ľuďom radosť.  Vďaka spokojným klientom a oslovenému publiku viem, že to čo robím má význam. Okrem komerčných zákaziek venujem svoj čas aj osobným projektom. Jedným z nich je nedávno uverejnené časozberné video z Nízkych Tatier. 

,,Za každou fotografiou sa skrýva jedinečný príbeh."

Aké nástroje používa profík ako ty?

Fotografujem technikou Nikon, ktorú od začiatku neustále dopĺňam a vylepšujem. Momentálne používam dve výkonné full-frame telá doplnené radou svetelných objektívov. Samozrejmosťou sú blesky a mnoho ďalšieho príslušenstva. Ako veľké plus v mojej výbave považujem bezpilotnú multikoptéru s prenosom obrazu a možnosť fotografovania z výšky.

Kde ste už mohli o Filipovi počuť?


Red Bull:
 ,,Spomaľ na chvíľu a ponor sa do krásy Nízkych Tatier"

Interez,,Filip za 2 roky odfotil vyše 20-tisíc fotografií len preto, aby ti dokázal, že aj Nízke Tatry sú nádherné."

TV Noviny Markíza: ,,Fantastické video! Ak si ho pozriete, budete hrdí na to, že žijete na Slovensku.!

Dobré noviny: ,,Slovákovi prirástli k srdcu Nízke Tatry. Vytvoril časozberné video, ktoré ich zachytáva v plnej kráse."