Cyklodreziny Hronec - Šánske

Cyklodreziny Hronec - Šánske - Čierny Balog

Vyskúšajte prvý krát na Slovensku jazdu cyklodrezinami po koľajniciach.

Milí návštevníci, 

ospravedlňujeme sa, Horehronské cyklodreziny sú do odvolania mimo prevádzky. 

Aktuálne prebiehajú nevyhnutné legislatívne zmeny, potrebné k prevádzke cyklodrezín pre širokú verejnosť.

O znovu spustení cyklodrezín Vás budeme informovať na našich portáloch horehronie.sk a cyklo.horehronie.sk a taktiež prostredníctvom médií.

Ďakujeme za Vašu priazeň a tešíme sana Vás.

 -----------------------------------------------------------------------------

Zážitková jazda unikátnymi cyklodrezinami z hutníckej obce Hronec s prvým liatinovým mostom v Uhorsku až na Šánske a do Čierneho Balogu. Trasa vedie po železničnej trati lesnej úzkokoľajky Čiernohronskej železničky cez krasové územie popri meandroch Hrončianskej doliny s možnosťou prestupu na vláčik Čiernohronskej železničky počas hlavnej letnej sezóny alebo piknikom v čarovnej prírode na zastávke Šánske s prístreškom. Mimo letných prázdniny je trať a jazda na cyklodrezinách prístupná z Hronca až do Čierneho Balogu (10 km) alebo z Čierneho Balogu do miestnej časti Dobroč (2 km) s rozhľadňou Pustý vrch. 

Úzkokoľajná Horehronská cyklodrezina je určená pre rozchod koľají 760 mm. Kapacita je stanovená optimálne pre 3 dospelé osoby a 1 dieťa do 150 cm. V čele na šlapacích strojoch musia sedieť 2 dospelé osoby, z nich aspoň jedna osoba musí byť plnoletá. V zadnej časti sa nachádza sedadlo určené na prevoz 1 osoby a v prednej časti 1 sedačka určená na prevoz 1 dieťaťa. Sedačky sú vybavené bezpečnostnými pásmi.