Country House

Country House

Penzión Country House je oázou pokoja pre domácich i zahraničných návštevníkov, ktorí hľadajú oddych, kvalitné služby, dobré jedlo, nápoje  a milých ľudí. Nájdete ho priamo v centre obce Hronec ležiacej na severnom okraji Veporských vrchov neďaleko Brezna, pár desiatok kilometrov od nízkotatranských velikánov Chopku a Ďumbiera.

Pre návštevníkov sú pripravené dva apartmány s jednou alebo dvoma spálňami. Reštaurácia poskytujúca celodenné stravovanie, denný bar a príjemne sedenie na terase obklopenej zeleňou. Cyklisti môžu využiť  napájaciu stanicu elektro bicyklov.

Ubytovanie

Návštevníci si môžu vybrať ubytovanie v apartmáne s jednou alebo dvoma spálňami.  Apartmány sa nachádzajú na prvom nadzemnom podlaží. Na požiadanie je k dispozícii aj detská postieľka. V obidvoch apartmánoch  je spoločenský priestor  na posedenie, satelitná TV, kuchynka, jedálenský priestor a súkromná kúpeľňa so  sprchovacím kútom. V apartmánoch aj reštaurácii je k dispozícii Wi-Fi pripojenie

Stravovanie

Prevádzka poskytuje široký výber jedál pripravovaných predovšetkým z čerstvých surovín od lokálnych dodávateľov. Okrem bežnej dennej ponuky vieme zákazníkom pripraviť viacero špecialít, vegetariánskych alebo fitnes jedál, takže naozaj je z čoho vyberať. V ponuke pív  kraľuje kvalita a tradícia značky Pilsner Urquel. Okrem čapovaného piva ponúkame široký sortiment minerálnych vôd a nealko nápojov.

Zaujímavosti, šport, rekreácia

Obec Hronec je asi najviac známa svojou zlievarenskou výrobou, ktorej tradícia siaha až do osemnásteho storočia. V roku 1810 tu bol vyrobený prvý liatinový most v strednej Európe. V neďalekom horskom údolí (lokalita Tri vody) sú zvyšky vysokej pece, dokonca z roku 1795. Taktiež je rodiskom viacerých osobností, napríklad aj herca Ladislava Chudíka, ktorého pamiatku si rodáci uctili vybudovaním pamätníka na Hájnom Grúni, ktorý bol od detstva jeho obľúbeným miestom. Väčšinu návštevníkov však viac zaujíma súčasnosť ako história. Pre nich je ponuka ešte bohatšia.

Hronec je križovatkou viacerých turistických chodníkov a cyklotrás. Čiernohronská železnica  je v počas letnej sezóny asi k najobľúbenejším atrakciám najmä pre deti. Pre priaznivcom zimných športov  je lákadlom Národný biatlonový areál na neďalekom Osrblí, lyžiarsky areál SKI Hlobišov priamo v Hronci alebo neďaleké lyžiarske strediská na Chopku, Táľoch a Mýte pod Ďumbierom. Občas sa ľudia pýtajú prečo sa voláme práve Country House. Nuž, nehanbíme sa za to, že máme radi country music , okrem toho nás to nejak približuje ku krajine, v ktorej žijeme, ktorú máme radi. Počas nášho kultúrne leta si však môžete vypočuť i koncerty iných hudobných žánrov. Tešíme sa na vašu návštevu.

Ďalšie v kategórií