O zážitky z kultúrnych podujatí, ktorých sme sa všetci museli v uplynulom období vzdať, sa aspoň z časti postará mesto Brezno. Vystúpenie hudobných skupín, premietanie filmov, detské divadielka pre najmenších, joga či rôzne sprievodné aktivity – to všetko ponúka Breznianske kultúrne leto. Ponuka je naozaj pestrá a rozhodne sa v Brezne nudiť nebudete.

3.7.2020 Brezno. Breznianske námestie s príchodom leta začína dýchať kultúrou. Mesto aj tento rok ponúka svojim obyvateľom ale i návštevníkom množstvo rôznych podujatí. Breznianske kultúrne leto odštartuje už túto sobotu 4.7.2020 o 18:00 koncertom kapely Retro. O 21:00 sa bude priamo na námestí premietať česká komédia natáčaná v našich horách, Ženská na vrchole. Nebude chýbať občerstvenie, ktoré zabezpečí obľúbený Diamond truck & bar. V nedeľu bude program pokračovať jogou v parku o 10:00 a o 16:00 je pre najmenších pripravené divadielko- Zlatá rybka.
Bohatý program unikátnych podujatí v Brezne, bude trvať až do konca augusta. Snahou organizátorov je priniesť vždy niečo nové a pútavé pre verejnosť. Novinkami tohto leta sú Detská športiáda, aktívna zábava pre deti od 4 do 9 rokov a remeselné trhy, ktoré zabezpečí OOCR Región Horehronie.
Remeselné trhy sa uskutočnia ako sprievodné podujatie počas vybraných dní Breznianskeho kultúrneho leta. Remeselníci, ktorí sú držiteľmi regionálnej značky, budú ponúkať na predaj svoje výrobky a možno aj malé ukážky z ich tvorby. Najbližšie trhy budú 18.7.2020, kedy sa bude konať aj Streetworkout, 4. ročník súťaže v posilňovaní s vlastnou váhou.
„Najväčšie a najobľúbenejšie podujatie Dni mesta Brezna sa z dôvodu pandémie koronavírusu žiaľ neuskutočnilo. Epidemiologická situácia však povolila a my sme pripravili bohatý program podujatí, kde bude o zábavu i kultúru postarané. Počítame aj so Stredovekými Bomburovými slávnosťami kde nebudú chýbať zaujímavé novinky. Teším sa, že naše mesto opäť ožije“, uviedol primátor mesta Tomáš Abel.
Stredoveké Bomburove slávnosti, podujatie s nádychom histórie a skvelou náladou sa uskutočnia v mestskom parku v dňoch 21-.22.8.2020. V druhý deň slávností program v parku skončí, ale zábava sa prenesie na breznianske námestie, kde sa bude konať OKEY LETO mini. Open air party, ktorá bude pod záštitou rádia Expres a mesta Brezna bude hostiť hudobné formácie Polemic, Iné Kafe, Jula Viršíka a iných. Vstupenky na toto podujatie sú už v predpredaji v TIC Brezno, ich počet je limitovaný.
Zmeny v programe sú vyhradené a všetky podujatia v rámci Breznianskeho kultúrneho leta sú bezplatné.

A takto to vyzera na BKL minulý rok:

2020_bkl_1
2020_bkl_2
2020_bkl_3
2020_bkl_4