Už túto sobotu sa Amfiteáter Zuna v obci Bystrá bude otriasať pod návalom bohatého kultúrneho a sprievodného programu, ktorý zaručene priláka nie len obyvateľov Bystrej a Horehronia, ale ja mnoho návštevníkov či turistov, dovolenkujúcich v regióne i v jeho blízkom okolí.

Podujatie Dni obce Bystrá a Turistické dni Horehronia bude zahájené už v piatok 12. augusta 2022, kedy sa v popoludňajších hodinách začne predohrávka v niektorých disciplínach v súťaži o pohár starostu obce v štvorboji, ktorá je už tradične neoddeliteľnou súčasťou sprievodného programu. Víťaz pohára starostu okrem iných vecných cien získa aj vozidlo KIA na jeden celý víkend.

V sobotu 13. augusta 2022 bude areál pri Amfiteátri Zuna prístupný pre návštevníkov od 11:00 hodiny, kedy ich privítajú remeselníci z celého regiónu na remeselnom trhu. Okrem predaja remeselných výrobkov bude v areáli množstvo atrakcií nielen pre deti, ale aj dospelých. Účastníci sa môžu tešiť na testovačku nových horských elektrokolobežiek, horehronskej cyklorikši a tandemového bicyklu, ktoré prevádzkuje OOCR REGIÓN HOREHRONIE. Ak sa im jazda zapáči, môžu si tieto ekologické dopravné prostriedky v budúcnosti zarezervovať na www.cyklo.horehronie.sk, čím si ich užijú na dlhšie časové obdobie. Najmenší sa môžu tešiť na obľúbené maľovanie na tvár, rôzne zábavné hry, animačné aktivity a súťaže.

Hlavný program odštartuje o 14:00 hodine s úvodnými slovami od starostu obce Bystrá. Po príhovore sa predstavia folklórne súbory, a to DFS Malá Kýčera a FS Partizán, ktoré odprezentujú svoje tanečné i spevácke nadanie. Všetky deti zaiste poteší zábavno-edukatívne vystúpenie veselých kamarátov z Rozprávkova – Tárajko a Popletajka. Následne sa predstavia talentovaní interpreti z regiónu ako speváčka Paula Vlčková a hudobník Adrián Ševc, ale aj akordeónový virtuóz Michal Červienka. Najväčším lákadlom celého dňa bude vystúpenie Samuela Tomečeka & Milujem Slovensko Band známych z TV, no hlavne populárna slovenská skupina Kandráčovci na čele s ich primášom Ondrejom Kandráčom, ktorí rozprúdia skutočnú zábavu.

Okrem nadupaného kultúrneho programu sa všetci návštevníci môžu tešiť aj na tombolu o skvelé pobytové poukazy a vecné ceny, predvádzacie vozidlá značky KIA ako aj na veľkolepý ohňostroj. Celé podujatie ukončí veľmi obľúbená a ostrieľaná TwentyFive Expres party.

„Nakoľko pre pandemickú situáciu malo toto podujatie vynútenú dvojročnú pauzu, som veľmi rád, že tento rok budeme môcť opäť privítať všetkých, ktorí sa k nám prídu zabaviť a stráviť príjemnú sobotu. Ako aj v predchádzajúcich ročníkoch nášho podujatia tak aj teraz sme sa snažili pripraviť bohatý a pestrý program, v ktorom si každý príde na svoje. Návštevníkov tiež určite poteší remeslný trh, atrakcie, či tombola. Pre všetkých návštevníkov sme pripravili deň bohatý na kultúrne a športové vyžitie ako aj skvelý akusticko-vizuálny zážitok.“, povedal Mgr. Martin Alberty, predseda organizačného výboru podujatia a poslanec obecného zastupiteľstva v Bystrej.

„Podujatie Dni obce Bystrá a Turistické dni Horehronia je jedným z najväčších, ktoré sa v Bystrianskej doline, pod Chopkom počas roka odohrajú. Okrem bohatého kultúrneho a sprievodného programu majú návštevníci regiónu aj domáci možnosť navštíviť naše originálne Turisticko-informačné centrum Horehronie, ktoré sa nachádza priamo v obci, v útulnej dreveničke. Okrem suvenírov tu môžu ochutnať i zakúpiť rôzne regionálne výrobky nesúce elitnú značku REGIONÁLNY PRODUKT HOREHRONIE ako napríklad mliečne produkty z Breznianskej mliekarne, destiláty od Saber Destillery z Brezna, ale aj regionálne pivo Ďumbier či ríbezľové víno Berezun“, uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

OOCR REGIÓN HOREHRONIE zabezpečuje pre všetkých bezplatnú dopravu Partybusom, ktorý záujemcov transportuje z ubytovacích zariadení v rekreačnej oblasti Tále, obciach Bystrá, Mýto pod Ďumbierom a z mesta Brezna, priamo na miesto konania sa podujatia, a to podľa platného grafikonu, nakoľko sú parkovacie miesta limitované.

2022_08_09_TS_Dni_obce_Bystra_1
2022_08_09_TS_Dni_obce_Bystra_2
2022_08_09_TS_Dni_obce_Bystra_3
2022_08_09_TS_Dni_obce_Bystra_4
2022_08_09_TS_Dni_obce_Bystra_5
2022_08_09_TS_Dni_obce_Bystra_6
2022_08_09_TS_Dni_obce_Bystra_7
2022_08_09_TS_Dni_obce_Bystra_8