BREZNO (11. júna 2018) - Na Horehroní to žije celý rok! Počas najbližšieho víkendu si môžete vychutnať atmosféru cyklopretekov zo sedadla bicykla alebo ako páci. Prvý deň podujatia BIKETOUR HOREHRONÍM 2018 bude majstrovský, pretože sa budú konať Majstrovstvá Slovenska do vrchu. Druhý deň pretekov, sa tradične bude konať Maratón Tour Route 66 v meste Brezno.

Majstrovská sobota!16. júnaMajstrovstvá Slovenska do vrchu „Rekreační cyklisti sa môžu tešiť na testovačku špičkových elektrobicyklov z našich požičovní a taktiež na bohatý sprievodný a animačný program“,

 

Horehronský pretek! Druhý deň pretekov 17. júna sa tradične bude konať Maratón Tour Route 66 v meste Brezno. Štart aj cieľ preteku je situovaný v mestskom parku. Pretekári zdolajú 123 km dlhý okruh a pre menej zdatných je pripravený 59 km dlhý okruh krásnou Horehronskou prírodou. Pretekári doslova preletia na bicykloch krásnymi miestami Horehronia ako je Salaš Zbojská, Červená skala, Heľpa či iné miesta.   Súčasťou športovej nedele budú samozrejme aj KINDERTOUR pre deti všetkých vekových kategórii.

 

Pre najmenších je pripravená detská zumba či detské hudobné centrum Sonita Music a množstvo súťaží aj s tradičnou fotosúťažou o lákavé ceny. Pre dospelých zaspieva Soňa Kopčanová tie najznámejšie hity. Vyvrcholením dvojdňového podujatia bude slávnostné odovzdávanie horehronských pohárov, medailí a ostatných cien pre tých najlepších. Absolútnym finále bude odovzdanie víťazného Horehronského pohára. Záver, tak ako minulý rok, ukončíme našou takzvanou horehronskou hymnou. Viac info o podujatí aj s harmonogramom nájdete TU!

 

„Organizácia a podpora kultúrno-spoločenských podujatí v meste a jeho okolí patrí medzi naše priority. Život v meste, ako aj motivácia k športu a pohybu od tých najmenších až po profesionálov je veľmi dôležitá. Organizáciou podujatí podnecujeme návštevníkov z iných regiónov aby prišli a spoznávali krásny región,  život a dianie v ňom,“ povedal JUDr. Tomáš Abel, PhD., člen predstavenstva OOCR REGIÓN HOREHRONIE a primátor mesta Brezno.