28.6.2019 Horehronie. Turisticko-informačné centrum HOREHRONIE v obci Bystrá sa opäť premení na kreatívne miesto nielen pre domácich ale aj turistov, ktorí prídu počas letných prázdnin do regiónu.

Každú stredu počas letných prázdnin sa priestory turisticko-informačného centra HOREHRONIE zmenia na kreatívne dielne, počas ktorých si domáci, či návštevníci budú môcť opäť vyrobiť jedinečný suvenír, či sa dozvedieť veľa zaujímavých informácií o liečivých bylinkách, včelách a výrobkoch z medu, peľu alebo propolisu. Pre záujemcov o históriu a tradície budú pripravené zaujímavé prednášky a workshopy o tradíciách a folklóre regiónu Horehronie, a ovčiarske popoludnie počas ktorého si záujemcovia budú môcť vyskúšať výrobu ovčiarskych paličiek a vypočuť si hru na ovčiarske píšťaly a fujaru.

„Nápad využiť priestory infocentra na kreatívne dielne vznikol už počas zimy. Počas troch mesiacov mali návštevníci možnosť priučiť sa a vyskúšať si rôzne zaujímavé remeslá a vyrobiť si vlastnoručný darček či suvenír. Priestory infocentra sú veľmi netradičné a preto sme sa rozhodli aj počas letných prázdnin využiť toto miesto a naplánovali sme pre záujemcov bohatý program počas celých prázdnin“ uviedla Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.   

„Kreatívne dielne, prednášky či workshopy budú prebiehať každú stredu v poobedných hodinách v priestoroch turisticko-informačného centra v prípade priaznivého počasia sa bude využívať aj vonkajšia záhrada za informačným centrom a tak si návštevníci budú môcť užiť kreatívne dielne aj na čerstvom vzduchu. Dielne, prednášky a workshopy budú vždy pod vedením odborníka na danú tému priamo z regiónu Horehronie“ dodala Bc. Zuzana Tesáková, koordinátorka rozvoja pre destináciu Horehronie.

Celý harmonogram „Babičkinej letnej školy“ nájdete na stránke www.horehronie.sk v sekcii podujatia. Nakoľko je počet miest na jednotlivých kreatívnych dielňach obmedzený je potrebná rezervácia e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. prípadne telefonicky na čísle +421 903 513 535.

Harmonogram: