Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Horehronie 14. mája 2022 v obci Hronec zahájila tohtoročnú sezónu unikátnych Horehronských cyklodrezín v obci Hronec, kde sídli ich hlavné depo. Otvorenie sa nieslo ako inak než v športovom duchu, a to v podaní 2. ročníka pretekov na Horehronských cyklodrezinách. V symbolickom športovom derby si medzi sebou zmerali sily jednotlivé súťažné tímy, ktoré dupli do pedálov cez krasovú Hrončiansku dolinu.

Minulý rok sa konal 1. ročník pretekov, ktorý bol oslavou toho, že sa môžu bicykle na koľajnice voľne pohybovať na trati, nakoľko po viacerých rokovaniach dostali od štátu konečne zelenú. Tento úspech sa  podaril len vďaka intenzívnej spolupráci viacerých subjektov, medzi ktorých patrí prioritne Čiernohronská železnica, n. o. a Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE.

Nová letná sezóna so sebou prináša nové dobrodružstvá, ktoré môžete zažiť aj v Hrončianskej doline, ktorá rozširuje ponuku cyklovýletov. Okrem ponuky jázd na obľúbených bicykloch na koľajniciach si návštevníci budú môcť po novom zašliapať aj na horehronskej rikši a tandemovom bicykli. Vďaka nim zažijú všetci návštevníci i vášniví cyklisti plno zábavy s vetrom vo vlasoch. Rovnako je pozmenená ponuka jázd na cyklodrezinách, ktorých rezervácia bude možná na poldenný výlet alebo naopak na celodenný výlet spojený s jazdou historickým vláčikom Čiernohronskej železnice. K dispozícii je možnosť doobjednania si piknikového balíčka s regionálnymi produktami nesúce elitnú značku – REGIONÁLNY PRODUKT HOREHRONIE.

Podujatie prilákalo mnoho návštevníkov, pre ktorých bol pripravený zaujímavý program pozostávajúci z vystúpenia energickej tanečnej skupiny Kordovánky – Mažoretky z Rajca, ktoré rozprúdili energiu všade navôkol. Sprievodné aktivity boli vyplnené animačným tímom, maľovaním na tvár a diskotékou pre najmenších. Nechýbali gastropochúťky pripravené miestnym členským stravovacím zariadením – Country House Hronec či stánok s cukrovou vatou a pukancami, ktorým naopak neodolali detskí účastníci.

Sme radi, že prostredníctvom takéhoto podujatia sme mohli slávnostne odštartovať tohtoročnú sezónu jedinečných cyklodrezín, ktoré sú výnimočným produktom, no hlavne lákavým a vyhľadávaným turistickým bodom na Horehroní. Zároveň sa tešíme z nových produktov, pričom pevne veríme, že si rovnako rýchlo nájdu svoje miesto medzi domácimi i zahraničnými návštevníkmi regiónu pri objavovaní jeho čarokrásnych zákutí zo sedla bicykla. 

Dobrodružnú jazdu si môžete rezervovať už teraz z pohodlia vášho domova cez webový portál www.cyklo.horehronie.sk

2022_05_14_preteky_na_cyklodrezinach_1
2022_05_14_preteky_na_cyklodrezinach_2
2022_05_14_preteky_na_cyklodrezinach_3
2022_05_14_preteky_na_cyklodrezinach_4
2022_05_14_preteky_na_cyklodrezinach_5
2022_05_14_preteky_na_cyklodrezinach_6
2022_05_14_preteky_na_cyklodrezinach_7
2022_05_14_preteky_na_cyklodrezinach_8