Vláčik Bomburáčik

Vláčik Bomburáčik

Vláčik Bomburáčik pozýva všetkých návštevníkov Horehronia na svoje zážitkové jazdy

Mestský turistický Vláčik Bomburáčik červenej farby vás aj toto leto prevezie za spoznávaním krás Horehronia, a to na trase naprieč Bystrianskou dolinou, medzi obcami Bystrá, Mýto pod Ďumbierom a rekreačnou oblasťou Tále či Sedlo Pohanské, ako aj za zákutiami samotného kráľovského mesta Brezno.

 

Brezniansky okruh

Všetci záujemcovia sa môžu expresom vydať aj do samotného mesta Brezna, kde navštívia najväčšie mestské dominanty počnúc Mestskou vežou s Infocentrom vo Zvonici, židovskou synagógou, Malou železničnou stanicou s vlakovou expozíciou alebo Expozíciu Nostalgia¿ z obdobia bývalého režimu. Na trase okruhu sa môžete odviesť aj do jedného z najväčších múzeí športových a exotických áut v Strednej Európe, ktoré je všetkým známe ako Double Red Cars Museum.

Termín: 

  • každý štvrtok, piatok a sobotu od 20. 6. 2024 - 31. 8. 2024
  • *v termíne 23. 8. 2024 bude jazdiť vláčik podľa platného grafikonu len do 13:55 hod.

Cenník:

  • 4 € / dospelá osoba
  • 2 € / dieťa do 15 rokov

Platba možná len v hotovosti na mieste u šoféra.

 

Nedeľný brezniansky špeciál

Každá nedeľa počas letných prázdnin bude patriť vyhliadkovým jazdám mestom Brezno, na trase zo sídliska Mazorník, ul. MPČĽ, cez miestne komunikácie (Rázusová ul., ul. Švermova, ul. ŠLN, ul. ČSA) so zastávkou na breznianskom námestí pred Expozíciou Nostalgia¿, na detskom ihrisku Žihadielko alebo v obľúbenej a turistami vyhľadávanej oddychovej časti Banisko s bufetom, zvieracou oborou, Arborétom alebo východiskovým bodom na Vyhliadkovú vežu Horné Lazy.

Termín:

  • každú nedeľu od 16. 6. 2024 do 1. 9. 2024

Cenník:

  • 2 € / dospelá osoba
  • 1 € / dieťa do 15 rokov

Platba možná len v hotovosti na mieste u šoféra.

 

Bystriansky okruh

Hostia z okolitých ubytovacích zariadení, ako aj domáci obyvatelia Bystrianskej doliny, sa tak môžu zviesť na výlet do Bystrianskej jaskyni, Letnej záhrady s Včelou cestičkou, Bike parku Mýto či Ajax Farmy alebo naopak za osviežením k vodnej nádrži na Táľoch či Keltským chodníkom k jazeru Krpáčovo.

Na trase z Mýta pod Ďumbierom do Brezna vláčik neobíde ani dôležitý a turistami vyhľadávaný bod v Sedle Pohanské, odkiaľ sa účastníci výletu môžu vybrať k Obrovskej lavičke nad Stodolou Pohanské so zastávkou v Kaviarni Pohanské, alebo na opačnú stranu k obľúbenej Dedečkovej chate s tradičnou pohostinnosťou. Po výdatnom posilnení môžete pokračovať na trase k druhej najvyššej vyhliadkovej veži na Slovensku - Horné Lazy alebo do oddychovej časti Banisko so zvieracou oborou a Arborétom - historickým sadom.

Termín: 

  • každý štvrtok, piatok a sobotu od 20. 6. 2024 - 31. 8. 2024

Cenník celodenného lístka:

  • 6 € / dospelá osoba
  • 4 € / dieťa do 15 rokov

Platba možná len v hotovosti na mieste u šoféra.

 

 Možnosť individuálneho prenajatia Vláčika Bomburačika

Mimo platného pravidelného grafikonu si je možné vláčik objednať na individuálne skupinnové výlety na tel. č.: +421 911 410 555 / +421 903 513 535 alebo e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

 

Zmena grafikonu vyhradená.

 

Grafikon Nedeľného špeciálu

Image

Grafikon Breznianskeho a Bystrianskeho okruhu

Image

Ďalšie v kategórií