Zbojníckou strelou po stopách salašníctva

Ochutnajte miestne špeciality, spoznajte tajomstvo
ich výroby a život našich predkov

Vychutnajte si zážitkovú jazdu po stopách salašníctva a farmárstva našich predkov, a to každý utorok a štvrtok v termíne od 2. 7. 2024 do 29. 8. 2024, v čase od 9:50 - 15:30 hod., vďaka Zbojníckej strele na trase z Čierneho Balogu, areál Ski Čierny Balog cez Brezno, Salaš Zbojská, Sedlo Chlipavice a späť do Brezna cez Čierny Balog.

 

Jazda Zbojníckou strelou začína v areáli Ski Čierny Balog, odkiaľ sa vydá do bývalého kráľovského mesta Brezno s nástupnou stanicou pred Mestskou vežou s Infocentrom vo zvonici, kde si môžete vychutnať originálnu Brezniansku kávičku a zároveň si zakúpiť suveníry od miestnych producentov.

Zbojnícka strela vás ďalej odvezie na Salaš Zbojská, kde je pre vás pripravená tradičná ukážka práce baču s ukážkou výroby syrov spolu s ich ochutnávkou, ako aj samotná prehliadka salaša. Atmosféru vám spíjemní započúvanie sa do súzvuku spiežovcov s békaním ovečiek. Na zbojníckom dvore tiež môžete okúsiť tradičnú slovenskú kuchyňu, špecializujúcu sa na baranie a jahňacie mäso s obsluhou v tradičných krojoch, s výhľadmi na Muránsku planinu a pasúce sa divoké hucule pod Vyhliadkovou vežou Zbojská.

Zbojnícka strela nasleduje malebným krajom a lesnými cestičkami do sedla Chlípavice, ktoré vás očarí prenikavou vôňou kvitnúcich lúčnych kvetov. Tu spoznáte Gazdovský dvor, kde sa týči novinka drevený orloj a pochutnáte si na ďalších miestnych špecialitách, či nahliadnete do života gazdov a spoznáte farmárske zvieratká v kontaktnej minizoo. Kombináciou týchto aktivít nebudete vedieť odolať previesť sa na strele zas a znova.

Cena výletu:

  • 14 € / dospelá osoba
  • 10 € / dieťa od 3 do 15 rokov

Platba možná len v hotovosti na mieste.

 

Kapacita je obmedzená na 32 miest. Nutná rezervácia min. 24 hod. vopred:

  • cez rezervačný systém pod týmto popisným textom
  • na tel. čísle: +421 903 513 535
  • e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Minimálny počet účastníkov pre uskutočnenie sa zážitkovej jazdy je 10 osôb. 

 

 Rezervácia na jednotlivé termíny:

Uvedené časy sú orientačné. Zmena programu a grafikonu vymedzená.