Medvedia cestička

Medvedia cestička

Pokiaľ sa vám a vašim ratolestiam cnie za čerstvým vzduchom a zdravým pohybom, zabaľte si spoločnú desiatu a vydajte sa po lesných cestách a chodníkoch za medvedími stopami. Medvedia cestička je náučný chodník nachádzajúci sa v bezprostrednej blízkosti turistického strediska Krpáčovo v Nízkych Tatrách. Je zložený s dvoch variant trás, ktorých začiatky i konce sú situované pri hostinci Kukučka. Jeho kratšia trasa je dlhá približne päť kilometrov a prechádzka ňou vám zaberie tri hodiny.

Okruh druhej trasy je približne osem kilometrov dlhý a na jej návštevu si vyhraďte celé štyri hodiny. Obe trasy sú lemované rozmiestnenými tabuľami informujúcimi napríklad o hospodárení lesa, lesných zvieratách, poľovníctve, baníctve alebo o udalostiach druhej svetovej vojny, niekoľkými lesnými odpočívadlami a altánkom. Súčasťou trás je i vyznačený prameň pitnej vody a ruiny niekdajšieho baníckeho domu, ktorého poloha je rovnako najvyšším prevýšením Medvedej cestičky.

Okolité lesy, jeho čerstvý vzduch a ponúkajúce výhľady ako na dlani sa zaručene postarajú o dobrú sviežu prechádzku, z ktorej energiu budete čerpať ešte niekoľko nasledujúcich dní.