hrnet logo small

Bezecke lyzovanie

Bežecké lyžovanie

Región Horehronie ponúka v zime kvalitný aktívny relax nielen v moderných lyžiarskych strediskách. Nadšenci bežeckého lyžovania uvítajú viac ako 30 km upravovaných bežeckých tratí, či nekonečné pláne zasnežených hôľ, ktoré poskytujú výborné podmienky počas celej zimnej sezóny až do jari.

Šumiac pod Kráľovou hoľou

Bežecké trate Šumiac pod Kráľovou hoľou

Výhľady na mrazom spútanú matku štyroch slovenských riek, Kráľovou hoľu (1946 m n.m.), si môžete užívať na bežkách!

Upravené bežecké trate s dĺžkou 4,9 km vedú z malebnej dedinky Šumiac zasneženými pláňami ku legendárnej Chamkovej stodole, ktorú každý romantik pozná z nostalgických fotografií spod južných svahov Kráľovej hole.
 
Pohostinstvo pod Úbočou Vám k tomu prináša i Požičovňu bežeckej výstroje.

Bežecké trate v areáli Ski Tále

Bežecké trate v areáli Ski, Golf & Hotel Resort Tále

Pre vyznávačov bežeckého lyžovania je pripravená v pôsobivom prostredí zasneženého golfového ihriska priamo pri zjazdovkách lyžiarskeho strediska bežecká trať s okruhom 6,5 km. Rekreační či zdatní priaznivci tohto športu ocenia širokú škálu služieb v bezprostrednom okolí bežeckého areálu.

Okruh v dĺžke 4 km na golfovom ihrisku Gray Bear a 1 km okruh na akadémii Little Bear je upravený na klasickú aj korčuliarsku techniku bežkovania.

Večerné bežkovanie na 1 km umelo osvetlenom okruhu Little Bear bude v dispozícii v dňoch, kedy bude Ski Tále v prevádzke počas večerného lyžovania v čase 18:00 - 21:00 hod. /t.j. od 26.12. do 31.12. a od 02.01. do 05.01. denne/.

Mýto pod Ďumbierom - Pohanské

Mýto pod Ďumbierom - Pohanské

Bežecké trate Mýto pod Ďumbierom - Pohanské

Pohanské ľahký okruh cca 4 km, trate ďalej pokračujú smerom k vrcholovej stanici Ski centra Mýto a späť. Na trati je viacero menších okruhov rôznych náročností. Celková dĺžka tratí je 17 km. Trate sú upravované aj na voľný štýl. Trate sú v prevádzke v prípade dostatočného množstva prírodného snehu.
Trate Pohanské sú upravované 2 x týždenne a vždy pred víkendom.

Upozornenie:

Bežecké trate sú upravené vrámci možností poveternostných podmienok. Vždy aktuálne správy z bežeckých tratí nájdete na www.faceboook.com/pohanske O bežecké trate sa starajú dobrovoľníci z občianskeho združenie Nízke Tatry a ich úctyhodnú prácu  môžete odmeniť vkladom hotovosti v pokladničke na mape bežeckých tratí v sedle Pohanské, ktorá je denne vyberaná správcom.

Národné biatlonové centrum - Osrblie

Národné biatlonové centrum - Osrblie

Bežecké trate Národné biatlonové centrum - Osrblie

Národné biatlonové centrum ponúka okruhy rôznych dĺžok, svetové trate na ktorých sa každoročne konajú preteky na európskej a svetovej úrovni.

Info: Tel.: 048/617 9111, 617 9112

E-mail: kb@biathlon-osrblie.sk

Nenahlásený pohyb a tréningy v areály NBC Osrblie sú ZAKÁZANÉ.

Precítajte si viac o Národnom biatlonovom centre v Osrblí. 

Kontakt

+421 911 633 119       info@horehronie.sk

© 2020, Horehronie.sk
Image
Image
Image
zahorami biele
logo Slovakia travel SK
mdv logo

Vyhľadávanie